Salı, 23 Mayıs 2017

Zabıta ”Terörü”: Ekmek teknesine el konulan genç gözyaşlarına boğuldu (video)

Türkiye’de Zabıta ”Terörü” hız kesmeden devam ediyor. Zabıta ekiplerinin hedefinde yine alın teri ile para kazanmaya çalışan mazlum bir kişi vardı.

Zabıta ekipleri bu kez de Mersin’de 20 yaşındaki Suriyeli Haydar Hammad’ın ekmek teknesine el koydu. Çöp toplama aracı elinden alınan Hammad’ın çaresizliğine tanık olanlar zabıta ekiplerini engellemeye çalıştı. Zabıta ekipleri ise her zamanki sert tavırlarından taviz vermedi.

Atık toplama aracına el koyulan 20 yaşındaki Haydar Hammad gözyaşlarına boğuldu. Aracını vermemek için bir süre direnen genç ile zabıta arabasında arbede yaşandı.

Olay, Çankaya Mahallesi İstiklal Caddesi’nde el arabasıyla kağıt ve plastik atık toplayan Suriyeli Haydar Hammad, zabıta ekipleri tarafından engellendi. Suriyeli gencin etrafını çeviren Büyükşehir ve Akdeniz Belediyesi Zabıta görevlileri el arabasını almak istedi.

Ekmek teknesini vermek istemeyen Suriyeli genç gözyaşları içinde, “Yok abi, yok abi” diyerek direndi. Suriyeli gencin çaresiz halini görenler öfkelendi ve Zabıta ekibine tepki gösterdiler.

Kısa süreli arbedenin ardından zabıtalar el arabasını alıp kamyonetin kasasına yükledi. Suriyeli Hammad, el konulan çöp toplama arasının arkasından gözyaşı dökerek olay yerinden ayrıldı.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Tartışmaların odağındaki isim Şeyh Said kimdir?

1865 yılında Elazığ’da doğan Şeyh Said, özellikle son günlerde tartışma konusu oldu. Bazı çevrelerce isyancı, …

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …