Cumartesi, 24 Haziran 2017

YPG’li Komutan: ”ABD, bize Apache helikopterleri gönderecek”

ABD’nin terör örgütü PKK’nın Suriye uzantısı olan YPG’ye yardımları devam ediyor. Gündemde olan Rakka operasyonu kapsamında ABD askerlerinin Apache helikopterleri ile YPG’li teröristlere destek vereceği açıklandı.

YPG’nin komutanı olarak bilinen Nasır Mansur isimli militan, ABD’nin YPG’ye yönelik askeri yardımları hakkında bilgi verdi.

”Askeri yardım devam ediyor, helikopterler yakında gelecek…”

YPG’li militan Mansur: “ABD bize silah ve cephane yardımında bulunuyor. Rakka operasyonu için sürekli silahlar geliyor. Zırhlı araçlar ve ağır silahlar geliyor. ABD, Rakka operasyonu için hazırlıklarına devam ediyor. Biz umut ediyoruz ki Apache helikopterleri de gelsin. Savaş helikopterleri de gelsin. Savaş uçaklarının dışında Apache helikopterlerinin gelmesi gerekiyor. Yakında gelecek. Apache helikopterleri Rakka savaşında kullanılacak ” ifadelerini kullandı.

”ABD askeri birçok defa YPG ile birlikte savaştı”

Ayroca ABD askerlerinin kendilerine askeri eğitim verdiğini söyleyen YPG militanı, “ABD askerleri IŞİD’e karşı savaşta ağır silah kullanıyor. Koordine ediyorlar. ABD askerleri birçok defa YPG ile beraber karada da IŞİD’e karşı savaştı. Duruma göre hareket ediyorlar. Şu anki durumda savaşın koordine edilmesi ve ağır silahların kullanılması konusunda yerlerini aldılar” dedi.

Küresel Analiz / Haber Merkezi 

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …