Salı, 23 Mayıs 2017

Taliban’dan Afganistan istihbarat merkezine saldırı bomba yüklü araçla saldırı

Afganistan’ın başkenti Kabil’de peş peşe düzenlenen iki saldırıda 3 kişinin hayatını kaybettiği ve yaralı sayısının 38’e çıktığı bildirildi.

Sağlık Bakanlığı Basın Danışmanı Vahid Macruh, Kabil’in Arzan Kimat bölgesindeki istihbarat merkezi ve 6. Bölge polis merkezine düzenlenen saldırılarda 3 kişinin öldüğünü ve 38 kişinin yaralandığını söyledi. İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, ilk saldırının, yerel saatle 12.30 sularında bomba yüklü araçla Kabil’in 6. Polis merkezini hedef aldığı ve ardından bir diğer saldırganın polis merkezine girdiği bildirildi.

Açıklamada, polis merkezine giren saldırganla güvenlik güçleri arasında çatışmanın sürdüğü kaydedildi.
Birinci saldırının hemen ardından ikinci saldırının da aynı yöntemle Kabil’in Arzan Kimat bölgesindeki istihbarat merkezine düzenlendiğinin belirtildiği açıklamada, istihbarat merkezine saldıran iki kişinin etkisiz hale getirildiği aktarıldı.Her iki saldırıyı üstlenen Taliban sözcüsü Zabihullah Mücahit ise saldırılarda onlarca güvenlik görevlisinin öldüğünü iddia etti.

Taliban Sözcüsü, 6.bölgedeki patlamanın bomba yüklü araç ile düzenlendiğini, hükümet güçlerinden çok sayıda kişinin öldüğünü ifade ediyor:

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Hint Yarımadası El Kaidesi’nden Urduca yeni video

Hint Yarımadası El Kaidesi’nin (AQIS) Urduca hazırladığı yeni videoyu ilginize sunuyoruz. 2014 yılında Eymen ez …

Rusya Libya’ya müdahale için Mısır’a askeri yığınak yapmaya başladı

Habertürk’te yer alan habere göre Ukrayna ve Suriye’deki askeri müdahaleleriyle Avrupa enerji hatlarındaki etkisini artıran …