Cuma, 26 Mayıs 2017

Taliban, 4 ABD askeri öldürdü

Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi, Nangarhar Vilayetinin başkenti Celalabad kentinde düzenlediği mayın saldırısında 4 Amerikan askerinin öldüğünü ve 1’inin de yaralandığını duyurdu.

Cuma gecesi yaşanan olayın adresi Celalabad hava pisti. Hava pistinin kapısında düzenlenen saldırıda ABD’li askerlerin bulunduğu bir araç infilak etti.

Afganistan’daki ABD ve NATO Birlikleri Komutanı General John Nicholson, Taliban’ın Kunduz Valisi Molla Abdusselam Ahund’un ölümünün barış görüşmeleri için bir fırsat olduğunu belirtmesinin ardından resmi beyan yayınlayan Taliban Hareketi, teklifi reddederek ‘işgalcilerle muamelelerinin sadece cihat olacağını’ belirtmişti.

Taliban’dan Gövde Gösterisi

Badğiş Vilayetindeki Dera Bum ilçesinde oturum düzenleyen Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketinin davetine çok sayıda ilim adamının, cihat yanlısı savaşçının ve halktan insanların katıldığı kaydedildi.

Taliban’ın Badğiş Vali yardımcısı da toplantıda hazır bulundu.

Kuran okuyuşuyla başlayan oturumda cihadın farziyeti, önemi ve fazileti hakkında konuşma yapıldığı kaydedildi.

Taliban resmi sitesi ‘programın İslam Emirliğinin başarısı için yapılan duayla son bulduğunu’ söyledi.

ABD, Sivil Katliamını Sürdürüyor

Talibanın resmi açıklamalarının ve operasyon raporlarının yer aldığı El İmarat adlı web site, Zabul vilayetindeki Arğandab ilçesinde yer alan Mala Hil Kill bölgesine düzenlenen hava saldırısında sivil can kayıplarının yaşandığını aktardı.

2’si kadın 9 sivilin hayatını kaybettiği hava saldırısında 2 çocuğun da yaralandığı ifade edildi.

Asyanın Sesi

BU HABERLER DE VAR!

Kerkük’te Kürtçe ve Irak Kürdistanı bayrağı gerilimi

Kerkük Valiliği’nin, Newroz vesilesiyle hükümet binalarına Irak bayrağının yanında IKBY bayrağının da çekilmesi için teklif …

“Musul’da evlerini terk edenlerin sayısı 335 bine yükseldi”

Irak’ın Musul kentinde devam eden operasyonlar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalanların sayısının 335 bine …