Perşembe, 25 Mayıs 2017

Tahrir’uş Şam ve Ahrar’uş Şam savaşçılarından ortak bildiri: “Fitneye hayır” (Tam Metin)

Suriye’de Tahrîruş Şâm ve Ahrâruş Şâm’a mensup savaşçılar, iki grup arasındaki çatışmalara “Hayır” kampanyası başlattı. İki gruba mensup savaşçılar halka tatlı ve bildiri dağıttı:

Beyanatın tercümesini Küresel Analiz olarak sizlere sunuyoruz:

* * *

Fitneyi yatıştırmak istiyoruz, fitneye hayır

Bismillahirrahmanirrahim

“Muhammed Allah’ın elçisidir. Onun yanında bulunanlar, kafirlere karşı şiddetli kendi aralarında merhametlidirler. Onların, rüku ve secde ederek Allah’ın lütuf ve rızasını aradıklarını görürsün. Yüzlerinde secdelerin izinden nişanları vardır. Onların, Tevrat’taki vasıfları ve İncil’deki vasıfları da şöyledir: Filizini çıkarmış onu kuvvetlendirmiş, kalınlaşmış, gövdesi üzerine dikilmiş, ekincilerin hoşuna giden ekin gibidirler. Allah böylece bunları çoğaltıp kuvvetlendirmekle inkarcıları öfkelendirir. Allah, inanıp yararlı işler yapanlara mağfiret ve büyük mükafat va’detmiştir.” (Fetih Suresi 29)

“Müminler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin ve Allah’tan korkun ki rahmete eresiniz.” (Hucurat Suresi 10)

Rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem buyurdu ki: “Canım kudret elinde olan Allah’a yemin ederim ki sizler müslüman olmadıkça cennete giremezsiniz. Birbirinizi sevmedikçe de müslüman olmuş olmazsınız. Selamı yayınız ki birbirinizi sevesiniz ve kin’den uzak durun çünkü o kazıyandır. Saçı kökünden kazır demiyorum, dini kazır.”

Bil ki ey mücahid kardeşim; hapislerde bacın seni çağrıyor. Umudu Allah ile sonra seninle, onun için onun ihanetine sebep olma.
Ve bil ki düşmanlarımız bizi düşürmek için hiç bir çabayı bırakmıyorlar, bizim kavgamıza ve cihadımızdaki ihmalkarlığa seviniyorlar. Biz birbirini seven kardeşler olalım, kafirleri kızdıralım, müminleri sevindirelim ve Rabbu’l alemin’in sevgisine nail olalım.

Ve ey düşmanlarımız beceremediniz ve yıkılıp gittiniz. Allah’ın izni ile bizim hakkımızdaki kötü zan’ınızda olacağız ve sizi rahatsız edecek şeyler göstereceğiz.

İmza: Mücahidler

Mütercim: Havle

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …