Cuma, 24 Mart 2017

Şam’da Rejim bölgesine iki bombalı saldırı: En az 50 ölü

Rejim güçlerinin kontrolünde bulunan Şam kentine saldırılar devam ediyor. Şam’ın Cobar mıntıkasında iki bombalı araç saldırısı gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda en az 50 kişinin öldürüldüğü bildiriliyor.

İlk gelen bilgilere göre saldırılar Cobar ve Kabun mahallelerinde rejim ve Şii militanların hatlarına İngimasi (Fedai) timleri tarafından düzenlendi.

Saldırı sonucunda Şam’ın Cobar mıntıkasında Hay Qabun’da mevkisinde bulunan elektrik santralinin de Muhalifler tarafından ele geçirildiği ve kentin elektriklerinin kesildiği bildiriliyor.

An itibariyle Muhaliflerin Şam’ın Cobar mıntıkısında yer alan ve Rejim güçlerinin kontrolünde bulunan Abassi semtine ulaştıkları haberleri geliyor.

Ayrıca birçok askeri mühimmat ve askeri araç ele geçirildiği de bildirilirken çok sayıda Şii ve rejim milisinin öldürüldüğü aktarılıyor.

Saldırıları henüz resmi olarak üstlenen olmadı.

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da fethedilen yerlerde son durum (GIF Harita)

Hama’da yürütülen “Allah yolunda ilerliyoruz” operasyonu kapsamında özgürleştirilen yerler aşağıdaki gibidir: 1- Suran köyü 2- …

Tahriruş Şam’ın Şeyhleri Hama Operasyonunda: “Büyük Hama savaşı nasıl başladı?” (TR Altyazılı)

Hama’da Tahrir’uş Şam önderliğinde muhaliflerin Esed’e büyük taarruzu sürüyor. Tahriru’ş Şam heyetinin genel şerisi Şeyh …