Cuma, 26 Mayıs 2017

Şam’da İran ve Esed askerleri ile çatışan Tahrir Şam savaşçıları (Video)

Tahrir Şam, ”Batı Guta/Şam’da İran ve Esed askerleri ile çatışan Tahrir Şam’ın savaşçıları” başlıklı bir video yayınladı. Geçtiğimiz gün Şam’da gerçekleştirilen şehadet saldırılarının görüntülerinin de yer aldığı videoda RPG-7 tanksavarlar ile yapılan saldırılardan ve silahlı çatışma görüntülerinden kesitlere yer verildi.

Geçtiğimiz gün Tahrir Şam öncülüğünde gerçekleştirilen Şam saldırılarında “Allah’ın kulları Cobar’da kalın” isimli operasyonda Kabun kuşatması kırılırken, Rejim ve Şii güçlere ağır hasarlar verilmiş ve onlarca milis öldürülmüştü.

Tahrir’uş Şam’dan Şam-Cobar’a 4 bombalı araç saldırısı! (Foto Galeri)

Şam – Cobar saldırısına damgasını vuran kareler (Foto Galeri)

Tahrir Şam şer’i kadılarından Şeyh Abdullah Muhaysini ise gerçekleştirilen bu saldırıların ardından ”Şam devriminin 7. yılının başlamasıyla beraber devrimin aslan mücahitleri içinde yeni bir merhale başlıyor. Derâ’nın Menşiye’nin aslanları başladı. Bugün ise Şam/Cobar’da Cobar’ın kuvvetleriyle gelen zaferler başladı. Şüphesiz ki bu, Allah’ın müjdesidir. Maşaallah! Ey Der’anın, Şam’ın aslanları! Allah için söylüyoruz ki; Nefsinizi kahramanlıklarla doldurun ve çalışarak devam edin. Hazırlıktan daha önemli olan peşi peşine saldırılardır. Siz devam edin. Allah’ın izniyle sizin devam etmeniz tüm sahayı tutuşturacaktır.” açıklamasını yapmıştı.

Şam’da İran ve Esed Askerleri ile Çatışan Tahrir Şam’ın Savaşçıları

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Ey Şam halkı, savaşınız ya ölüm ya da zillet! – Dr. Abdullah Muhaysini

Suud asıllı olup Suriye’de zalim Esed rejimine karşı Müslümanların yanına hicret eden Dr. Abdullah Muhaysini, …