Cuma, 26 Mayıs 2017

Şam – Cobar saldırısına damgasını vuran kareler (Foto Galeri)

Suriye’de Esed rejiminin kalbi olan başkent Şam’a muhalif gruplar ortak operasyon başlattı. Saldırının merkezinde ise Tahrir’uş Şam ve Ahrar’uş Şam bulunuyor. “Allah’ın kulları Cobar’da kalın” isimli operasyonda saldırılar devam ediyor.

Operasyonda ele geçirilen bazı bölgeler şu şekilde: Abbasiyyin otogarı, tank tamir yeri, tekstil fabrikaları, kraş fabrikası, elektrik şirketi, polis benzin istasyonu, humasi şirketi, bölgede bulunan birçok bina blokları, sanayi bölge, tatlı fabrikası ele geçirildi. Yıllardır abluka altında olan Kabun ablukası kırılarak Doğu Guta’ya bağlandı. Rejime bağlı Cobar operasyon odası imha edilerek oda komutanı öldürüldü. Esed rejimine ait çok sayıda tank, BMP, Şelka ve zırhlı araçlar imha ederek 100’e yakın asker ve milis öldürüldü, 50’si esir alındı.

Şam – Cobar saldırısına damgasını vuran kare ise kolu çolak olan Tahrir Şam mücahidi oldu. Kolu çolak olmasına rağmen saldırı timine katılmasını Muhaysini sosyal medya hesabında şu cümlelerle paylaştı:

“Bu fotoğraf ne bir rol ne de uydurma! İşte bu yiğit, İslam’ın yiğitlerinden biridir. Kopmuş kolu onu cihattan alıkoymamış. Peki oturanların[cihada çıkmayanların] özrü nedir?”


Şam’da muhaliflerin dün aldığı Abbasiler Garajı:

Şam – Cobar’da Sanayi atölyelerinde şiddetli çatışmalar sonrasında muhaliflerin eline geçti:

Tahrir’uş Şam savaşçıları elektrik müessesesine girdiler:

Cuber ile Elkabun mahallesi arasında bulunan Sanayi bölgesinde Esed çetesine karşı yapılan operasyonun seyrinden Ahraruş Şam’ın yayınladığı görüntüler:

Tahriruş Şam savaşçılarının öldürdüğü Esed ve İran militanları:

Hazırlayan: Tarık Said

Küresel Analiz / Özel Haber

–Tahrir’uş Şam’dan Şam-Cobar’a 4 bombalı araç saldırısı! (Foto Galeri)

–Muhalifler Şam’daki operasyonda Kabon’daki kuşatmayı kırmayı başardı!

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …