Cuma, 26 Mayıs 2017

Şam Adalet Sarayı’na bombalı saldırı: 31 ölü (Foto Galeri)

 

Suriye’nin başkenti Şam’da bulunan Adalet Sarayı’nı hedef alan bombalı saldırıda 31 kişinin öldürüldüğü bildirildi. Ayrıca bölgeden edinilen bilgilere göre Adalet Sarayı’na gerçekleştirilen saldırının ardından bölgenin 4 kilometre batısında yer alan Rabva bölgesinde de bir lokantaya da bombalı saldırı düzenlendi.

Suriye: Saldırıyı asker üniformalı bir kişi düzenledi

Suriye devlet televizyonu, askeri üniforma giyen bir canlı bombanın üzerindeki bombayı infilak ettirerek Şam’daki Adalet Sarayı’nı hedef aldığını duyurdu. Konu hakkında açıklamalar yapan bir yetkili, saldırganın Adalet Sarayı’na girmeye çalışırken, güvenlik görevlilerinin kendisini durdurma girişimi sırasında üzerindeki bombayı infilak ettirdiğini söyledi. Suriye Adalet Bakanı Necm Ahmad, patlamada 31 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Saldırının hemen ardından ikinci saldırı

Adalet Sarayı’na yönelik saldırıdan kısa bir süre sonra, ikinci bir bombalı saldırı gerçekleştirildi. Saldırıların birbirine benzediği bildirilirken, bu saldırıda ölenlerin ve yaralananların sayısı henüz açıklanmadı.

Saldırıları üstlenen olmadı.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …