Salı, 23 Mayıs 2017

Rusya namaz esnasında camiyi hedef aldı, 75 kişi hayatını kaybetti

Suriye’nin Halep kenti yakınlarında bir camiye düzenlenen hava saldırısında 75 kişi hayatını kaybetti, 100’den fazla insan yaralandı.

Londra’daki Suriye İnsan Hakları Gözlemevi saldırının Atarib kentine bağlı muhaliflerin elindeki El Cinneh köyündeki camiye düzenlendiğini bildirdi. Saldırıda çoğu sivil 75 kişinin hayatını kaybettiği 100’den fazla insanın yaralandığı bildirildi.

Suriye İnsan Hakları Gözlemevi’nden yapılan açıklamada saldırının yatsı namazı sırasında düzenlendiği ve dolayısıyla caminin dolu olduğu belirtildi. Suriye İnsan Hakları Gözlemevi Başkanı Rami Aburrahman “Birçok insan hala enkaz altında bulunuyor ve ölenlerin sayısının artacağına inanıyoruz” dedi. Muhaliflerin verdiği bilgilere göre camide hava operasyonu olduğu sırada 400 kişi bulunuyordu.

Esed rejimi ve Rusya Ordusuna bağlı uçaklar Suriye’deki savaş süresince İdlib ve Halep vilayetlerinde çok sayıda hava operasyonu düzenledi. ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon da son aylarda bu bölgelerde faliyet gösteren grupları hedef alan hava operasyonları yapmıştı.

Saldırı sonrası yayınlanan görüntüler:

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …