Cuma, 24 Mart 2017

Rotterdam Belediye Başkanı: ”Ateş açma izni vermiştik”

Hollanda ile Türkiye arasındaki kriz büyümeye devam ederken Rotterdam Belediye Başkanı yeni bir açıklama yaptı. Türk Bakan Fatma Betül Sayan Kaya’nın Hollanda’dan sınır dışı edilmesine ilişkin konuşan Rotterdam Belediye Başkanı Ahmed Abutalip, “Olası bir temasta bizim üstün olduğumuzdan emin olmak için ateş açma izni verilmişti” dedi.

”Korkutucu”

Ahmed Abutalip, Pazartesi gecesi katıldığı bir TV programında, Kaya’nın 12 koruma eşliğinde Hollanda’ya gelmesini “korkutucu” olarak nitelendirdiği bildirildi.

”Ateş açılmasına izin verilmişti”

Rotterdam Belediye Başkanı, “Bir sürü koruma vardı ve biz onların silahlı olup olmadığını bilmiyorduk. Bu da bizim özel birimlerimizi getirmemize neden oldu. Böylece olası bir temasta bizim üstün olduğumuzdan emin olmak için ateş açma izni verilmişti” dedi.

”Başkonsolos yanıt vermedi”

Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosu Sadin Ayyıldız’ı da kendisine bilgi vermemekle suçlayan Abutalip, “Başkonsolos aramalara yanıt vermedi” dedi.

Sınır dışı edilsin

Abutalip, başkonsolosun bir diplomata yakışmayacak şekilde yalan söylediğini savunarak, sınır dışı edilmesini istedi.

 

Küresel Analiz / Haber Merkezi 

BU HABERLER DE VAR!

Paris’te patlama: 150 kişi tahliye edildi

IMF’nin (Uluslararası Para Fonu) Paris’teki ofisinde patlama meydana geldiği bildirildi. Patlamanın bir mektup paketinin açıldığı sırada gerçekleştiği …

Fransa’da bir sığınmacı kampı daha dağıtılacak

AA’da yer alan habere göre Fransa İçişleri Bakanı Bruno Le Roux, ülkenin kuzeyindeki Grande-Synthe kasabasında …