Cuma, 26 Mayıs 2017

Peygambere küfredenlere neden cezai işlem başlatılmıyor?

Ankara’nın göbeğinde mescid basıp Allah Rasulü’ne sinkaflı küfürler savuran alçaklara ve Emniyet güçlerinin o alçakları değil onlara karşı çıkan Müslümanları göz altına almasına neden Müslümanlar sessiz?

Bilindiği gibi geçtiğimiz Cuma günü, Ankara’da faaliyet gösteren İlmi ve Kültürel Araştırmalar Vakfı (İLKAV)’da kılınan Cuma namazına yönelik provokatif bir eylem gerçekleşmişti. Önceden planlı olarak Vakfa geldikleri anlaşılan bir grup hutbe esnasında olay çıkarmış ve ardından polis çağırarak namaz öncesi vaaz veren ve hutbe okuyan Yalçın İçyer ve Hayat İsaoğlu’nu göz altına aldırmışlardı.

İLKAV’da yaşananların önceden planlanmış bir provokasyon olduğunun en açık kanıtı, olay çıkaranlardan birinin, Emniyet Müdürlüğü’ndeki tartışma sırasında vakıftan bir Müslümanın “Erdoğan peygamber mi ki eleştirilemez olsun” sözleri karşısında “Sizin peygamberinize…” diye başlayan sinkaflı küfürler savurmuş olmasıdır.

Bir AKP’linin, Allah Rasulü (a.s.)’a bu şekilde küfretmesi düşünülemeyeceğine göre, belli ki bu kişiler önceden planlı bir provokasyon için Vakıftaki Cuma namazına gelmişler.

Allah Rasulü (a.s.) bizim için canlarımızdan evladır. O’na hakareti asla kabul edemeyiz, içimize sindiremeyiz. Konunun takipçisi olmak tüm Müslümanların üzerine borçtur.

Kaynak: islamvehayat

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …