Cuma, 26 Mayıs 2017

Muhalifler Şam’daki operasyonda Kabon’daki kuşatmayı kırmayı başardı!

Suriye’de Esed rejiminin artan saldırılarına karşı harekete geçen Suriye’deki muhalifler, Şam’a karşı harekete geçti. Muhaliflerin başlattığı operasyon kapsamında ilk iki günde üç kritik bölge Esed rejiminden temizlendi.

Şam’da Ahraru’ş Şam, Feylak er-Rahman ve Tahrir Şam, Cobar ve Kabun bölgesi arasındaki sanayi kısmının büyük bölümünün alındığını duyurdu.

Şiddetli çatışmaların devam ettiği bölgede rejime ait 7 tank imha edildi. Cobar ve Abbasin bölgelerinde ilerleme kaydeden muhalif gruplar ilerleyişlerini sürdürüyor.

“Allah’ın kulları Cobar’da kalın” isimli operasyonda Kabun kuşatması da kırılmış olundu:

Şam’ın Cobar bölgesinde operasyon başlatan muhalif gruplar rejime ait 7 tankı da imha etti. Çatışmaların Şam’ın Mesakin Berze, Kabun ve Cobar mahallelerinde devam ediyor. Çatışmalarda Sii-Liva Huseyin birliği komutanı Emcet ebu Karror öldürüldüğü belirtiliyor. Esed rejimi Şam’da bir çok mahallede sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Muhaliflerin merkeze ilerleyişi devam ederken bölgede stratejik öneme sahip Abbasin kavşağında kontrolün tamamen muhaliflere geçtiği öğrenildi.

Çatışmaların sürdüğü bölgede bulunan ve rejimin en buyuk kimyasal silah üretim merkezi olarak bilinen “Berze Kimyevi” ne destek kuvvet gönderildiği güvenliğin en üst düzeye çıkarıldığı belirtiliyor.

Cobar’da Muhaliflerin öldürdüğü rejimin operasyon odası komutanı Muhammed Hüseyin:

Cobar’da rejim bölgesine Tahrir Şam dört bombalı araç saldırısı düzenledi:

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …