Perşembe, 29 Haziran 2017

Makdisi’den kendisine yöneltilen sorulara yanıt ve Mücahidlere dua

Filistin asıllı olup Ürdün’de yaşayan ilim adamı Ebu Muhammed el Makdisi, son dönemde gündemde olan bazı konulara yaptığı açıklama ile açıklık getirdi. Makdisi’nin kendisine yöneltilen bazı sorulara cevap niteliği taşıyan ve aynı zamanda mücahidlere duasını içeren yazısını Küresel Analiz olarak sizlere sunuyoruz.

***

Bir sevgili kardeşim diyor ki: “Senin sayfanı neden (bugünlerde) sessiz, sakin görüyorum?”

Diyorum ki: Olur olmaz boşu boşuna yazdığımı mı düşünüyorsun? Şüphesiz ki mücahidler fetihlerle meşguller. Biz de onlara dua ediyoruz. Allah, onlara amel ettirdiği gibi bize de amel ettirsin!

Eğer bazı şer’iler, yazarlar geçtiğimiz günlerde tağutların durumunu karıştırarak yazmış olmasaydı, biz de bugünlerde reddiyelerle meşgul olmazdık. Reddiye yazmak bizim hobimiz değil! Fakat biz, insanlara sanki mücahidlerin şer’isiymiş gibi ortaya çıkarılan kimselerin, tağutlar ve ordular hakkındaki cedeline karşı suskun kalamayız. Kardeşlerimizi saptırmalarına karşı sessiz kalmak caiz değildir. Şayet onlar bu (konuşmayı) azaltırsa biz de azaltırız. Eğer onlar batıllarında susar (son verirler) iseler biz de susarız.

Biz mücahidleri; Allah’ın ve kendilerinin düşmanlarıyla savaşta birleştiğini gördüğümüzde onlara başarı, yardım için duayla meşgul oluyoruz. İşte senin sorduğun sakinlik-sessizliğin sebebi budur. Ve (konuşmamız) bize batılında delilsizce bağırmasına karşılıktır. Allah doğru yola iletendir.

Allah’ım, Mücahid kullarına yardım eyle! Din ve hak sancağı yücelt! Onların sözlerini tevhid üzere birleştir! Muvahhid kullarına güç ver! Esir ve mustazaf kardeşlerimizi kurtar!

Ebu Muhammed El Makdisi

Mütercim: Muhammed Ubeyde

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Nefret Eden Kerih Görsede Tevhid Önce ve Daimidir

        ”Nefret Eden Kerih Görsede Tevhid Önce ve Daimidir” Bazı insanlar sürekli …

Dr.İyad Kunaybi – Çocuk Yetiştirmek

Küçük oğullarınız ve kızlarınız büyümeye başladıkça onlar üzerinde hâkimiyet kurmanız zorlaşır. Sonra da yeni evler …