Salı, 23 Mayıs 2017

Kremlin’den Erdoğan açıklaması

Rusya Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 10 Mart’ta Moskova’da gerçekleştirecekleri görüşmede uluslararası terörizmle mücadeleyi ele alacaklarını duyuruldu.

Kremlin’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Putin ve Erdoğan 10 Mart’taki görüşmelerinde Rusya-Türkiye ilişkilerini her yanıyla ele alıp ülkeleri arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin canlandırılması üzerinde duracak.

Suriye’de işbirliği

Liderlerin gündeminde Mersin Akkuyu Nükleer Santrali ve Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı gibi ortak projeler olacak. Putin ve Erdoğan’ın ayrıca, ülkelerinin uluslararası terörizmle mücadelede ve Suriye krizinin çözümündeki işbirliğinin geleceği olmak üzere güncel bölgesel sorunlar konusunda fikir alışverişi yapması bekleniyor.

Rus uçağının düşürülmesiyle iptal edilmişti

Putin ve Erdoğan 10 Mart’ta Rus-Türk Üst Düzey İşbirliği Konseyi’nin (ÜDİK) 6. toplantısına başkanlık yapacak. Bu toplantıların sonuncusu Aralık 2014’te düzenlemişti. Sonraki yıl düzenlenmesi planlanan toplantı ise, Türk F-16’larının bir Rus jetini düşürmesinin ardından iptal edilmişti.

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …