Cuma, 24 Mart 2017

Kasım er-Rimi: “Alimlerimize sahip çıkalım”

ABD’nin insansız hava aracıyla düzenlediği hava saldırısında hayatını kaybeden Arap Yarımadası El Kaidesi lideri Nasır el Vuheyşi’nin yerine 2015 yılının haziran ayında ABD’nin başına 5 milyon dolar ödül koyduğu Kasım el Rimi lider olarak seçilmişti. Küresel Analiz olarak Kasım El Rimi’nin “Alimlerimize sahip çıkalım” yazısını sizlere sunuyoruz:

***

Kuşkusuz âlimlerimizi destek için hareket etmek her Müslüman üzerine bir farzdır. Âlimlerimizin yüzüstü bırakılmaları caiz değildir. Belki de bulunmuş olduğumuz halin sebeplerinden birisi de, Nebilerin varislerini terk etmemiz ve onları desteklemememizdir.

Ey Müslümanlar, Yahudi ve Hristiyanların âlimlerinin bizim sadık âlimlerimiz gibi hapishanelere atıldığını görebiliyor musunuz? Yahudi ya da Hristiyan âlimlerinden birisinin bizim ülkelerimizden birisinde hapse atıldığını tasavvur edebiliyor musunuz? Böyle bir şey olacak olsa, savaşlar başlatılırdı.

Ey Müslümanlar, kişinin yiyeceği ve içeceği için çalışmasında bir beis yoktur. Ancak hak sözü haykıran sadık âlimlerimiz için çabalamamamız, en azından sesimizi yükseltmememiz, zulüm ve günahtır.

Kuşkusuz âlimlerimiz taşımış oldukları Allah’ın kitabı ve resulünün (s.a.v.) sünneti ile Allah yolunda savaşın kılıcının nurudurlar. Onlar ümmetin tüm meselelerinde aydınlatıcı ışıktırlar. Saygı, ihtiram, istişare, sahiplenme, savunma ve nasihatlerle âlimlerimize sahip çıkalım.

Mütercim: Muhammed Atta

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

“Mücahid bir ilim talebesinin hayatından kesit!” – Musa Ebu Cafer Hoca

Musa Ebu Cafer hocanın twitter hesabından paylaştığı Afgan cihadındaki namaz ile ilgili olayı sizlere sunuyoruz: …

Yeni Video – Dr. Abdullah Muhaysini’nin Türkiye’deki gençlerle açık oturumu (Soru-Cevap)

Türkiye üzerine çalışmalarına devam eden Dr. Abdullah Muhaysini, bugün resmi Telegram hesabından duyurduğu ‘Türkiye’deki gençlerle …