Pazar, 28 Mayıs 2017

İstanbul’da 5 kişi IŞİD iddiasıyla gözaltına alındı

Türkiye genelinde IŞİD iddiasıyla gözaltılar devam ediyor. Son bir hafta içerisinde toplam 8 kişinin IŞİD iddiasıyla gözaltına alındığı İstanbul’da, 3’ü yabancı uyruklu 5 kişi daha yine IŞİD iddiasıyla gözaltına alındı.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin daha önce fiziki ve teknik takibe aldıkları adrese operasyon düzenlediler.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan yabancı uyruklu H.Ö., A.O., Z.O. ile birlikte A.M. ve A.S. isimli 5 şüphelinin sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldüğü bildirildi.

Gözaltın alınan şahısların adreslerinde yapılan aramalarda ise, 2 adet sahte Suriye kimlik belgesi, 21 adet farklı kişilere ait gerçek ve sahte pasaport, hudut çıkış mührü ele geçirildiği bildirildi.

Emniyette işlemleri tamamlanan 5 şüpheli adliyeye sevk edildi. Hakim karşısına çıkan şüphelilerden H.Ö., A.O. ve A.S. tutuklanırken, Z.O. ile A.M.’nin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldılar öğrenildi.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …