Cuma, 26 Mayıs 2017

İdlib’in kuzeyindeki Derkuş’ta ABD drone ile Tahrir’uş Şam komutanını hedef aldı

İdlib’in kuzeyindeki Derkuş’ta ABD drone ile Tahrir’uş Şam komutanının aracını hedef aldı. Saldırıda araçtaki 3 kişi hayatını kaybetti.

Tahrir’uş Şam yeni yaptığı açıklamada ABD drone ile İdlib kırsalında arabada vurularak şehid olanın İdlib şeri kadısı Ebu Abbas es-Suri olduğunu açıkladı.

ABD’nin Derkuş’taki drone saldırısında Tahrir’uş Şam’ın komutanlarından Ebu İslam Mısri’nin hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

Olay hakkındaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Derkuş’ta vurulan aracın görüntüsü:

ABD drone ile son haftalarda Tahrir Şam komuta kademesini hedef alıyor. Daha öncesinde de Tahrir Şam’a katılan en büyük oluşum olan Şam’ın Fethi Cephesi’nin komuta kademesi birer birer vuruluyordu. İdlib’te ABD adına çalışan işbirlikçilerin koyduğu çipler ile uçaklar hedefini buluyor. Ayrıca drone uçakları da gözetleme yapabiliyor.

Son haftalarda ABD drone ile vurulan komutanlardan bazıları şunlar: Ebu Hayr el Masri, Ebu İbrahim Tunusi, Ebu Musab el-Cezayirî, Ebu Kuteybe et-Turki.

Hazırlayan: Ömer Yavuz

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …