Pazar, 26 Mart 2017

İdlib’in kuzeyindeki Derkuş’ta ABD drone ile Tahrir’uş Şam komutanını hedef aldı

İdlib’in kuzeyindeki Derkuş’ta ABD drone ile Tahrir’uş Şam komutanının aracını hedef aldı. Saldırıda araçtaki 3 kişi hayatını kaybetti.

Tahrir’uş Şam yeni yaptığı açıklamada ABD drone ile İdlib kırsalında arabada vurularak şehid olanın İdlib şeri kadısı Ebu Abbas es-Suri olduğunu açıkladı.

ABD’nin Derkuş’taki drone saldırısında Tahrir’uş Şam’ın komutanlarından Ebu İslam Mısri’nin hayatını kaybettiği ifade ediliyor.

Olay hakkındaki gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Derkuş’ta vurulan aracın görüntüsü:

ABD drone ile son haftalarda Tahrir Şam komuta kademesini hedef alıyor. Daha öncesinde de Tahrir Şam’a katılan en büyük oluşum olan Şam’ın Fethi Cephesi’nin komuta kademesi birer birer vuruluyordu. İdlib’te ABD adına çalışan işbirlikçilerin koyduğu çipler ile uçaklar hedefini buluyor. Ayrıca drone uçakları da gözetleme yapabiliyor.

Son haftalarda ABD drone ile vurulan komutanlardan bazıları şunlar: Ebu Hayr el Masri, Ebu İbrahim Tunusi, Ebu Musab el-Cezayirî, Ebu Kuteybe et-Turki.

Hazırlayan: Ömer Yavuz

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama operasyonunda Muhaliflerin taarruz timi GoPro görüntüleri (Video)

8 Muhalif grubun ortaklaşa düzenledikleri operasyonda Suriye’nin Hama’da vilayetinde Muhalifler ilerlemeye devam ediyor. Muhaliflerin Hama operasyonundaki ilerlemesi …

Tahrir’uş Şam savaşçısı Ebu Halid eş-Şami’nin bombalı araç saldırısı (Video – Foto)

8 Muhalif grubun ortaklaşa düzenledikleri operasyonda Suriye’nin Hama’da vilayetinde Muhalifler ilerlemeye devam ediyor. İki gün önce Hama …