Salı, 23 Mayıs 2017

Harici IŞİD örgütü, Cevlani’ye bağlı iki kişiyi “mürted” diyerek infaz etti (+18)

IŞİD örgütünün tekfir furyası devam ediyor. Birkaç gün önce yayınladığı videoda Türkistan İslam Cemaati’ni tekfir eden harici zihniyetteki örgüt, bu kez de “Cevlani Cephesi”ne bağlı olduğunu iddia ettiği iki kişiyi bu örgüte çalışmaktan dolayı mürtedlikle itham etti ve infaz etti. Halkın önünde yapılan infazın paylaşılan görüntülerinde casuslukla suçlanan kişilerin “mürted” (İslam dininden çıkmış) denilerek infaz edildikleri görüldü.

IŞİD Yermük kampında Esed rejimi yerine Muhaliflere saldırarak kuşatma altındaki bölgede Muhalifleri iki cephe arasında bırakmaya çalışıyor. İnfaz edilen ve Cevlani’ye bağlı casus olduğu iddia edilen kişilerin ise hakikaten Cevlani’nin bağlı olduğu Tahrir Şam’a bağlı olup olmadıkları ise bilinmiyor.

Harici IŞİD örgütü, Yermük kampında kafasını kestiği kişilerden birinin Muhammed Tayeh olduğunu açıkladı. Arapça açıklamayı da “Cevlani Cephesi’ne çalışan mürted” diye verdiler. Son resmi kendimiz bulanıklaştırarak veriyoruz:

Küresel Analiz / Özel Haber

 

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …