Cuma, 26 Mayıs 2017

El Kaide bülteni Ömer Abdurrahman’ın şehadetini İbni Teymiyye’ye benzetti (Tam Metin)

El Kaide tarafından çıkarılan El Nefir Bülteni, “Mükemmel yaşadı ve memnun bir şekilde öldü’ başlığıyla yayınlandı. Bülten, geçtiğimiz hafta ABD zindanlarında vefat eden Şeyh Ömer Abdurrahman hakkında bir yazı yayınladı.

* * *

Mücahid Şeyh Ömer Abdurrahman’ın hayatı sadece büyük adamların yapabileceği işlerle doludur. O karanlıkta kalmış kimseler için her zaman ve her yerde hakikat nurunu yansıtan bir ayna oldu. Yaptığı işler tarihin sayfalarına kalın harflerle kazındı ve o tarihteki yerini aldı. Peki onu hapseden kimseler? Onun hükmünü veren yargıçlar? Nerede onlar? Başkaları için imanını satmış olan düşmanları nerede? Tarih onları sadece Ebu Cehil ve Ebu Rigal gibi hatırlayacak. “Sonra köpük çözülüp, dağılarak gider. Fakat insanlara faydası olan şeyler, böylece yeryüzünde kalır. Allah, işte böyle misaller verir.” (Ra’d 17)

Onun güzel hayatı nesilden nesile ümmetin çocukları için bir örnek olarak yaşamaya devam edecek. Güneş doğduktan sonra Satürn’den gelen ışığa ihtiyaç var mıdır ki?

Onun hayatı oldukça büyüktü, ve onun ölümü memnun bir şekildeydi. Düşmanlarına sizinle bizim aramızda bir cenaze töreni vardır diyerek bu dünyadan geçti. Onun cenaze töreni oldukça heybetliydi. Doğru yol üzere olan bir çok insan onun cenaze törenine şahitlik etti. Caddeler ve mahalleler tıka basa doluydu. Dükkanlar kapatılmıştı, Pencereler doluydu. Onun köyü hiç bir zaman böyle bir törene tanıklık etmemişti.

Onun cenaze töreni akıllara diğer büyük adamlarınkini getirdi. Mesela İmam Ahmed bin Hanbel. Oda zamanın zindanlarında bu dünyadan geçmişti. Onun cenazesine de tahminen bir milyon kişi katılmıştı. Yada İmam İbn Teymiyye de Şam kalesinde kendi hücresinde hayata veda etmişti. El-Thabi’nin aktardıklarına göre onunda cenazesine binlerce doğru yol üzere sebat etmiş insan katılmıştı.

Allah sana rahmet etsin ey Şeyh Ömer Abdurrahman. Allah seni cennetin en üst kademesine, peygamberlerin, şehidlerin ve doğruların yanına yerleştirsin.

Allah’ım kulun Ömer Abdurrahman’ı bağışla. Onun derecesini iyi yönlendirilmişlerin arasına yükselt ve onun yerini yaşayanlarla doldur. Bizi ve onu bağışla. Alemleri Rabbi olan Allah’ım onun mezarını daha da genişlet ve aydınlat.

Mütercim: Musab Demirci

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Lübnanlı sunucudan Nasrallah’a dava

Lübnanlı program sunucusu “savaş suçu işlediği ve birçok Arap ülkesinde mezhepsel fitneye sebep” olduğu gerekçesiyle …

Afganistan’da Taliban’dan karakola operasyon

Afganistan’ın batısındaki Farah vilayetinde Taliban mensuplarının bir karakola gerçekleştirdikleri operasyonda Kabil hükümetine bağlı 8 polis …