Pazar, 28 Mayıs 2017

Doktor kılığındaki IŞİD militanları Kabil’de askeri hastaneye baskın yaptı

Afganistan’ın başkenti Kabil’deki askeri hastaneye saldırı düzenlendi. Hastane içine giren IŞİD üyesi militanlar ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar sürüyor.

Afganistan’ın başkenti Kabil’in merkezindeki bir askeri hastanede patlama ve ardından silah sesleri duyuldu.

Afgan güvenlik yetkilileri, ABD Büyükelçiliği yakınlarındaki Serdar Muhammed Davud Han Hastanesine, birisi doktor kıyafetli 5 canlı bombacısının saldırdığını açıkladı.

Bir canlı bombacısının kendisini hastane girişi kapısında patlattığını söyleyen yetkililer, geri kalan dördünün hastane içine girdiğini ve güvenlik güçleri ile silahlı çatışma yaşandığını ifade etti.

Tolo News’e konuşan hastanedeki doktorlar, çatışmanın binanın altıncı katında devam ettiğini, 2 kişinin hayatını kaybettiğini, 15 kişinin de yaralandığını belirtti. Sağlık Bakanlığı Sözcüsü İsmail Kavasi ise, en az 4 kişinin hayatını kaybettiğini, 60’dan fazla kişinin de yaralandığını ifade etti.

Çatışmanın devam ettiği hastanenin çatısına ​askeri helikoper ile Özel Kuvvet Birliği indirilirken, saldırıyı IŞİD üstlendi.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Hint Yarımadası El Kaidesi’nden Urduca yeni video

Hint Yarımadası El Kaidesi’nin (AQIS) Urduca hazırladığı yeni videoyu ilginize sunuyoruz. 2014 yılında Eymen ez …

Rusya Libya’ya müdahale için Mısır’a askeri yığınak yapmaya başladı

Habertürk’te yer alan habere göre Ukrayna ve Suriye’deki askeri müdahaleleriyle Avrupa enerji hatlarındaki etkisini artıran …