Perşembe, 25 Mayıs 2017

Arap Yarımadası ve Mağrib el Kaidesi’den komutan Ebu Hayr El-Masri’ye taziye mesajı

‘El Kaide’nin iki numaralı ismi’ olarak bilinen Ebu Hayr el Mısri pazar günü Suriye’nin İdlib kentinde ABD drone saldırısında hayatını kaybetti.

1957 Mısır doğumlu olan Mısri, Mısır İslami Cihad üyesi olarak 80’lerde ülkeyi terk etmişti. 1990’lı yıllarda Bosna’daki savaşa katılan Mısri, patlayıcı uzmanı olarak biliniyor. 1998’de Kenya ve Tanzanya’da ABD elçiliklerine düzenlenen saldırıların arkasındaki isim olan Mısri, Usame bin Ladin’in kızıyla evliydi.

11 Eylül saldırıları sonrası ABD’nin Afganistan’ı işgali sırasında İran’a geçti. 2003 Nisanda Pakistan’ın Sistan-Belucistan eyaletinde tutuklandı. Onunla birlikte Emir Seyfu’l Adl, Şeyh Ebu Muhammed Mısri ve Şeyh Süleyman Ebu Gayt’ın da dahil olduğu bir dizi üst düzey El Kaide liderleri de tutuklandı. 2015 Eylül’de yılında Arap Yarımadası El Kaidesi’nin yakaladığı İranlı bir diplomat ile takas edilerek diğer El Kaide liderleriyle de birlikte İran zindanlarından kurtarılmıştı. 2016’da Suriye’ye geçti.

Arap Yarımadası el Kaidesi ve İslami Mağrib el Kaidesi, ABD saldırısında Suriye’de öldürülen Ebu-l Hayr için ortak taziye mesajı yayınladı. Küresel Analiz olarak sizlere sunuyoruz:

* * *

Kuşkusuz şehidlerimizin ve komutanlarımızın kanları, izzetimizin bedeli ve zaferimizin yoludur. Amerika, müttefikleri, vekilleri ve casusları bilmelidir ki, şehidlerin yükselmesi, kanların akması ve uzuvların kopmalarıyla, zafere ulaşmamızdaki ısrarımız, onlar ve din için intikam azmimiz, mukaddesatı kurtarmaya, -başta Filistin olmak üzere- şehirleri özgürleştirmeye, sizin pisliklerinizden, açık ve gizli işgallerinizden temizlemeye olan kararlılığımız daha da artmaktadır. Bu durum, “Hüküm verenlerin en hayırlısı olan Allah aramızda hüküm verene kadar” devam edecektir. Her hain, uşak, zalim saldırgan ve zorbalar bilmelidir ki, bizim ümmetimiz veren ümmettir. Muhafazası, galibiyeti ve bekasında rabbi tarafından desteklenmektedir; Allah’ın izniyle komutanlar ve âlimler çıkarmaya kadirdir. Allahu Teâlâ’nın bu dine, itaatinde kullanacağı kimseleri ekmesi kıyamete kadar kesilmeyecektir.

Son olarak, mücahid kardeşlerimize; Allah subhanehu emanetini geri almıştır. Eğer şeyh göç ettiyse, ölüm Allah’ın kaderi ve sünnetidir. Kuşkusuz bu cihadı, Onun inayeti ve gözetimi korumaktadır. Düşmanlarına ve saldırılara rağmen bu din galip gelecektir. “Allah, yazmıştır: “Andolsun, ben galip geleceğim ve elçilerim de.” Gerçekten Allah, en büyük kuvvet sahibidir, güçlü ve üstün olandır.

Allah emrinde galip olandır, ancak insanların çoğu bilmezler.

Mütercim: Muhammed Atta

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …