Pazartesi, 26 Haziran 2017

“Allah’ın yardımı ile patlamayan sağlam mayınlar” (Al-Kuvvah – Cephe Anıları 3. bölüm)

Suriye sahasında bulunan ve sosyal medya hesabından anılarını yayınlayan Al-Kuvvah hesabının Cephe Anıları 3. bölümünü sizlere sunuyoruz:

* * *

3. bölüm

Allah (c.c) sana bir fayda vermek isterse, bütün dünya engel olmak istese de yapamazlar.

Allah (c.c) bir amelin kolay olmasını dilemişse zor, zor olmasını dilemişse kolay yoktur. Allah’ ın (c.c) dilemesi vardır. Allah (c.c) kalp ve emeklere bakar. Nice kolay ameller kendi gücüne güvenme ve tembellik sebebi ile başarısız olurken nice zor görünenlerde tevekkül ve emek ile başarılı olur.

Abu Duhr havaalanı açık bir sahraya kurulmuştu. İçerden, batı yakası hariç diğer bütün yönlere doğru 3-4 km kadar alan, çok net görülebiliyordu. Büyük buldozerler ile uzun ve geniş hendekler kazılmaya karar verildi. Her bir taraftan çalışılmaya başlanılan hendeklerin istenilen mesafeye ulaşması 8 ay sürdü.

Cihad yolundaki askeri gelişmeler açısından bu operasyon bir değişim noktası sayılır. İlk defa mücahitler aylar süren bir hazırlığa girişiyordu. Daha önceleri 10 gün içinde bütün hazırlıklar tamamlanır ve saldırıya geçilirdi.

Birkaç gün sonra başlayacak olan operasyon için gerekli malzemelerin bir gece öncesinden ileri noktaya taşınması için öncü bir mecmua içeri sızdılar. Orada olan kardeşlerden biri; “Düşmana 50 metre uzaklıkta bir toprak yığının arkasında yürüyorduk. Abdurrahman en önden gidiyordu. Küçük bir patlama sesi geldi. Ne bağırdı ne de sesi çıktı. Eğer ayağım koptu demiş olmasa hiçbir şey anlamazdık..” dedi. Kardeşin ayağı mayında parçalanmasına rağmen stratejik noktanın keşf olunmaması için ses çıkarmamıştı.

Ertesi gün ilk merhale başarı ile tamamlandı ve teselli etmek için kardeşin ziyaretine gittik. Biz onu teselliye gittik ama o ayağını unutmuş kendi yüzünden operasyonun başarısız olduğunu zannederek üzülüyordu. Zaferin müjdesini verdiğimizde çok sevindi.

Bu tür fedakarlık ve bağlılık örnekleri Şam cihadında çokça yaşanmaktadır. Bu özellik müslümanlar için İslam tarihinin her döneminde sıkça tekrarlanan bir nimet olsa da, bu gençlik bugün Şam cihadında, insanlığa mücadele ruhu dersi vermektedir.

Allah’ ın (c.c) yapılan dua’lara kum fırtınası ile icabet etmesi…  

Abu Duhr’da ilk merhale tamamlandıktan sonra düşman, tek giriş yolu olan arka hattaki topçu tepesine çekildi.

Son gün operasyon Emir’i, ısrar ile bütün kardeşlerin operasyon gününe kadar gece namazı ve dua etmeyi ihmal etmemesini istedi.

Sabah namazının ardından birkaç saat geçmesine rağmen dışarının havasında hala garip bir kapalılık vardı. Hava kıpkırmızı renge bürünmüş ve görüş mesafesi 100 metreye kadar düşmüştü.

Büyük bir kum fırtınası bütün görüşü kapatmıştı. İstişad ile beraber tanklar, zırhlı personel taşıyıcı araçlar ve motorlar ile saldırıya geçildi. Topçu tepesi Allah’ ın yardımı ile kolayca alındı.

Allah’ ın bir yardımı daha….

Araçlardan biri alınan tepeden geri dönerken mayına basarak patlamıştı. Mayıncı kardeşler, daha sonra hücum sırasında araçların üzerinden geçmesine rağmen patlamayan birçok sağlam mayın bulduklarını söylediler. Güney Halep operasyonlarında da mücahitler arasında “mayınlar bizden” sözü meşhur olmuştur. Birçok operasyonda Allah’ın (c.c) yardımı ile patlamayan sağlam mayınlar olurdu.

Böylece havaalanı tamamen ele geçirilmiş oldu. Ayrıca düşman uçakları kum fırtınası sebebi ile ganimetler çıkarılana kadar etkisiz kalmıştı.

Yenilgi ve başarısızlık günahların çokluğundan kaynaklanırken, zafer ve başarılar yalnızca salih amel ve takvanın sebep olduğu Allah’ın yardımından kaynaklanır. Allah (c.c) mü’minler aleyhine kafirlere asla yol vermez.

Allah yolunda bacağını önden gönderen Kürt kardeşimiz ile alakalı son bölümü aradığı şehadete kavuşması ile bitiriyorum inşaAllah..

Kaynak: @Krgyi

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Nefret Eden Kerih Görsede Tevhid Önce ve Daimidir

        ”Nefret Eden Kerih Görsede Tevhid Önce ve Daimidir” Bazı insanlar sürekli …

Dr.İyad Kunaybi – Çocuk Yetiştirmek

Küçük oğullarınız ve kızlarınız büyümeye başladıkça onlar üzerinde hâkimiyet kurmanız zorlaşır. Sonra da yeni evler …