Cuma, 26 Mayıs 2017

Afgan mücahidlerin namazı

Musa Ebu Cafer hocanın twitter hesabından paylaştığı Afgan cihadındaki namaz ile ilgili olayı sizlere sunuyoruz:

* * *

Dr. Sa’d Şerif , Sovyetlerin Afganistan’ı işgali döneminde ki cihattan bahsederken başından geçmiş kıssayı şöyle anlatır:

Akşam namazı vakti girmiş, Afganlılara namaz kıldırıyordum. O esnada Rus savaş uçakları başımızın üstünde dönmeye başladılar. Bir uçak ansızın bomba attı ve yakınımıza düştü. O esnada ben namazı bırakmış ve kaçmıştım!. Afganlılardan hiçbir tanesi yerinden kımıldamamıştı. Hatta onlardan biri yerime geçmiş namazı tamamlıyordu!. Ben bu davranışımdan dolayı utanmıştım.

Yerime geçen imam akşam namazını bitirdikten sonra yatsı namazını da kıldırdı. Uçaklar sağımızı ve solumuzu bombalıyor onlara bir şey isabet etmemiş ama bombaların dumanı onları kaplamıştı.

Namazlarını bitirdikten sonra tesbihlerini de çekip kalkmışlardı. Bana kınarcasına şunu dediler; Allah’ın huzurunda iken, beşerin elinden gelecek şeylerden korkmaya utanmıyor musun?

Bazı Arap mücahitlerin sözünü hatırlattılar. Şunu diyorlardı; Biz Afganlılara din öğretmeye gittik. Lakin onlar bize dini öğrettiler.

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hint Yarımadası El Kaidesi’nden Urduca yeni video

Hint Yarımadası El Kaidesi’nin (AQIS) Urduca hazırladığı yeni videoyu ilginize sunuyoruz. 2014 yılında Eymen ez …

Rusya Libya’ya müdahale için Mısır’a askeri yığınak yapmaya başladı

Habertürk’te yer alan habere göre Ukrayna ve Suriye’deki askeri müdahaleleriyle Avrupa enerji hatlarındaki etkisini artıran …