Cuma, 24 Mart 2017

ABD’li komutan Townsend: ”YPG’nin Rakka operasyonuna katılacağını düşünüyorum”

ABD’li korgeneral Stephen Townsend, Suriye’de IŞİD’e karşı düzenlenmesi gündemde olan Rakka operasyonunda YPG güçlerinin de yer almasını beklediğini söyledi.

YPG güçlerinin operasyona bir şekilde katılmasını bekliyorum

Aynı zamanda IŞİD’e karşı oluşturulan koalisyon güçlerinin de yetkilisi olan Korgeneral Townsend, yaptığı açıklamada “YPG güçlerinin operasyona bir şekilde katılmasını bekliyorum” dedi.

”Türkiye’nin katılımı hakkında fikrim yok”

ABD’li komutan, Türkiye hakkında ise: “Türklerle, Rakka operasyonunda ne şekilde yer alabilecekleri konusunda görüşmeler yürütüyoruz. Katılımın boyutu hakkında bir fikrim yok.” açıklamasını yaptı.

ABD’li Korgeneral’in YPG konusunda ”katılmasını bekliyorum” derken Türkiye hakkında ”fikrim yok” demesi dikkatlerden kaçmadı.

Her gün YPG açıklaması!

Ankara’nın, YPG’nin söz konusu operasyona katılmasına şiddetle karşı çıktığı bilinmesine karşın hemen hemen her gün bir ABD generali, YPG’nin operasyona katılacağını açıklanıyor. YPG’nin operasyona dahil olması durumunda, Ankara’nın ABD’ye İncirlik Üssü’nü kullanma izni vermeyeceğine dair iddialar konuşulmaya başlandı.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da fethedilen yerlerde son durum (GIF Harita)

Hama’da yürütülen “Allah yolunda ilerliyoruz” operasyonu kapsamında özgürleştirilen yerler aşağıdaki gibidir: 1- Suran köyü 2- …

Tahriruş Şam’ın Şeyhleri Hama Operasyonunda: “Büyük Hama savaşı nasıl başladı?” (TR Altyazılı)

Hama’da Tahrir’uş Şam önderliğinde muhaliflerin Esed’e büyük taarruzu sürüyor. Tahriru’ş Şam heyetinin genel şerisi Şeyh …