Pazartesi, 26 Haziran 2017

ABD, 200 sivilin öldüğü saldırıyı üstlendi: ”Koordinatları Haşdi Şabi doğruladı!”

ABD, Musul’da en az 200 sivilin hayatını kaybetmesine yol açan saldırıları üstlendi. Yapılan açıklamada Irak ordusunun talebi üzerine saldırıyı düzenlediklerini duyuruldu.

‘Yanlışlıkla’ sivil katliamları devam ediyor

ABD’nin yürüttüğü operasyonlarda ‘yanlışlıkla’ sivili ölümleri hız kesmeden devam ediyor. ABD uçakları geçtiğimiz hafta bir camiyi bombalayarak 58 sivili ve daha sonra da Halep’in kuzeyinde yer alan bir okulu bombalayarak 38 sivili katletmişti.

ABD, Şii örgütün verdiği koordinatları vurmuş!

ABD, Musul’da en az 200 sivilin ölümü ile sonuçlanan saldırıların koordinatlarını Şii örgüt Haşdi Şabi’den doğruladığını açıkladı.

ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı, Şii örgüt Haşdi Şabi ile Irak Türkmen Meclisi’nin de doğruladığı olayla ilgili şu açıklamaları yaptı: “16-23 Mart’taki bombardıman verilerinin ön incelemesi gösteriyor ki Koalisyon, Irak Güvenlik Güçleri’nin talebi üzerine 17 Mart’ta Musul’un batısında sivil ölümlerinin yaşandığı noktayla uyuşan bir lokasyonu vurdu.”

Küresel Analiz / Haber Merkezi 

BU HABERLER DE VAR!

Lübnanlı sunucudan Nasrallah’a dava

Lübnanlı program sunucusu “savaş suçu işlediği ve birçok Arap ülkesinde mezhepsel fitneye sebep” olduğu gerekçesiyle …

Afganistan’da Taliban’dan karakola operasyon

Afganistan’ın batısındaki Farah vilayetinde Taliban mensuplarının bir karakola gerçekleştirdikleri operasyonda Kabil hükümetine bağlı 8 polis …