Çarşamba, 28 Haziran 2017

Yeni Şafak bu kez de IŞİD tarafından öldürülen Ahrar komutanını IŞİD’çi yaptı

Türkiye medyasının yalan haberlerine bir yenisi daha eklendi. DHA’nın servis ettiği “Bab’ın IŞİD valisi Ebu Halid Ürdüni öldürüldü” haberi hemen hemen tüm haber siteleri tarafından verilirken, delil olarak verilen Arapça beyanatta onlarca imla hatası olduğu görüldü.

Haberi gazetesinde ilk sayfada manşetten duyuran Yeni Şafak gazetesi, ikinci bir skandala imza atarak 23 Şubat 2014’te IŞİD tarafından bombalı araç saldırısıyla katledilen Ahrar Şam komutanı Ebu Halid es-Suri’nin resmini vererek “IŞİD’in komutanı Ebu Halid Ürdüni öldürüldü” diyerek haberi servis etti:

Usame bin Ladin’e yakınlığıyla bilinen Ebu Halid es Suri, Irak ve Afganistan’da savaşan bir komutan olmakla beraber ilerleyen yıllarda tutuklanarak cezaevine girmiş biriydi. Yıllar sonra Suriye’de başlayan savaş sonrası serbest kalan Suri, Suriye’de halen Esed rejimine en etkin operasyonlar düzenleyen Ahraru’ş Şam Tugayı’nın da kurucusuydu.

Ahrar Şam, Ebu Halid es-Suri’nin öldürülmesinden bir yıl sonra yayınladığı videosunda saldırıyı gerçekleştiren IŞİD militanlarının sorgu itiraflarını yayınlamıştı.

Ebu Halid es-Suri (ortadaki), Ahraruş Şam’ın diğer iki kurucu komutanı ile beraberken:

Hazırlayan: Selahaddin Dağıstan

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bolu Cezaevinde akıl almaz uygulama

28 Şubat sürecinin mağdur ettiği Müslüman tutsakların bir kısmına da ‘evsahipliği’ yapan Bolu F Tipi …