Perşembe, 25 Mayıs 2017

Tarihte Bugün – İsrail’in ”İbrahim (a.s.) Camii” katliamı

25 Şubat 1994’de işgalci Yahudiler, İbrahim (a.s.) Camii’ne sabah namazı vaktinde otomatik silahlarla saldırı düzenlediler. Saldırı sonucunda 67 Müslüman şehid (inşallah) olurken 300 kişi yaralandı.

İsrail yönetiminin savunması ise çok ilginçti. İşgalci yönetim, bu katliamın üzerini şu savunma ile kapatacaktı: ”Akli dengesi yerinde olmayan aşırı dinci bir Yahudi tarafından işlenmiş bir katliam…”

Saldırı sonrası Camii’nin 9 ay kapalı tutulmasını kararlaştıran Siyonist yönetim daha sonra caminin yarısının Sinegog olarak kullanılmasına karar verdi.

Dünyanın ve Yahudi üst aklının idrak edemediği bir gerçek var ki, ümmet içerisinden çıkacak Selehaddin’ler bir gün kutsal Mescid-i Aksa’yı feth edecek ve Filistin topraklarını bu kirli postallardan kurtaracaktır.

İslam gençliğinin ”Mescid-i Aksa Yahudilerin elinde olduğu müddetçe nasıl gülebilirim?” düstüruyla hayatına yön veren Selahaddin Eyyubi’nin torunu olduğunu idrak etmesini temenni ediyoruz ve Küresel Analiz olarak bu katliamda yaşamını yitiren kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.

Küresel Analiz 

BU HABERLER DE VAR!

Kerkük’te Kürtçe ve Irak Kürdistanı bayrağı gerilimi

Kerkük Valiliği’nin, Newroz vesilesiyle hükümet binalarına Irak bayrağının yanında IKBY bayrağının da çekilmesi için teklif …

“Musul’da evlerini terk edenlerin sayısı 335 bine yükseldi”

Irak’ın Musul kentinde devam eden operasyonlar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalanların sayısının 335 bine …