Pazar, 25 Haziran 2017

Tahrir Şam şerisi Ebu Abdullah eş-Şami’den Liva Aksa olayları hakkında açıklama

Tahrir Şam şerisi Ebu Abdullah eş-Şami’den Liva Aksa olayları hakkında açıklama yaptı. Küresel Analiz olarak özet çevirisini sizlere sunuyoruz:

Cihad üzerimizde bir yükümlülüktür ve ne şekilde olursa olsun mücadele etmek mecburiyetindeyiz. Mücahidler rejim ile çatışmak için Tahrir Şam saflarına katıldıklarında ummadıkları bir engel ile karşılaştılar. Cundul Aksa’dan ayrılmış menheci Bağdadi’nin menheci ile aynı olan Liva Aksa bu engelin ta kendisiydi.

Bu grubun liderlerinin şeri’lerimiz istihbarat birimlerimiz ve liderlerimiz tarafından Bağdadi’ye biatli olduğu ifade edilmişti. Biz bu adamları defalarca şeri mahkemeye çağırdık. Onları murabıtların yollarını kesmemeleri ve IŞİD cemaatine hakkımızda istihbarat sızdırmamaları konusunda uyardık.

Tahrir Şam Hareketi, Hama’da rejime saldırmak için toplandığında mücahidlerin yolları aniden kesildi. Onların bu davranışı söylendiği gibi rejimi korumak değil, bölgedeki IŞİD hakimiyetini sürdürmek adınaydı.

Şuan onlar bizi riddet içerisinde görüp bizimle savaşıyorlar, biz de bu haricilerle savaşacağız. Lakin bizim tavrımız analizlere değil, delillere dayanmakta.

Biz Liva Aksa’da savaşanları liderlerini bırakıp bizim saflarımıza katılarak Müslümanlarla değil, rejimle savaşmaya çağırıyoruz. Onların canlarını koruyacağımıza dair söz veriyoruz.

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …