Pazartesi, 26 Haziran 2017

Kadirov, Ulus-Kert’te öldürülen Rus işgalciler için anıt haç diktirecek!

Çeçenya’daki kaynakların bildirdiğine göre; Rus kuklası yönetimin elebaşı Ramzan Kadirov, 2000 yılının Şubat ayında mücahidlerce öldürülen Rus askerlerinin anısına Ulus-Kert’e 10 tonluk bir haç dikilmesini emretti. Ulus-Kert’teki çatışmalarda 200’e yakın Rus askeri öldürülmüştü.

Anıtın 2000 yılında Grozni/Caharkale’den çıkan birçoğu yaralı mücahidlere pusu kurmak için Argun Vadisi çıkışındaki tepelere mevzilenen kafirler için inşa edileceği bildirildi.

Ağır silahlı yüzlerce Rus askeri, yoğun kış şartları altında yürümekte zorlanan bir grup mücahide pusu kurmuş ve yaklaşık 75 kişi olan gruptan 25 mücahidi şehid etmişlerdi.

Rus propagandası her yıl Ulus-Kert’te çatışmaya giren mücahid grubunun kaybı hakkında farklı sayılar vermektedir.Kimi zaman 500,kimi zaman 1000 ve son olarak 700. Buna karşın,delil olarak öldürülen mücahidlerin toplu mezarlarının nerede olduğu sorusuna cevap vermemeyi tercih etmekteler.

Ümmet-i İslam

BU HABERLER DE VAR!

Kadirov, Çeçenistan’ı haçlar ve kiliselerle donatıyor

Rus işgali altındaki Çeçenya’da yeni bir Ortodoks kilisesinin daha temeli atıldı.Bu seferki kilise,ülkenin kuzeyindeki Naurski …

Çeçen Komutan Aslan Mashadov ve şehadeti – 8 Mart 2005

Unutma, büyük savaşlar büyük kahramanlar ister!.. Ailesi, 1951 yılında Stalin tarafından Kazakistan’a sürgün edilen Aslan …