Cumartesi, 24 Haziran 2017

Esed ordusuna katılan Tunuslular hakkında soruşturma çağrısı

Tunus Rönesans Hareketi Partisi, Esed rejimi saflarında savaşan Tunuslular hakkında gelen istihbarat hakkında adli soruşturma başlatılması çağrısında bulundu. Partinin başındaki isim olan Nureddin Buhturi Suriye’de savaşan Tunuslular hakkında gelen bilgilerin soruşturulması gerektiğini belirtirken eğer kanıtlanabilir ise bu kişilerin sınırdışı edilmesini istedi.

Buhturi bu soruşturmanın maksadının Suriye’de savaşan, onlara yardım sağlayan, onların Suriye’ye geçmelerine vesile olan ve Tunus’un güvenliğini ihlal eden herkesin tespit edilmesi olduğunu ekledi. Bunu yanında Tunus Dış İşleri Bakanı Hamis el-Cahinavi Esed saflarında savaşanlarla ilgili herhangi bir bilgiye sahip olmadıklarını belirtti.

Bu çağrı Arap Ulusal Muhafızları’nın Tunus Afrika yayın organına yaptığı Suriye’de muhaliflere karşı Esed rejimi saflarında savaşmaya gidenler hakkındaki açıklamasından sonra geldi.

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …