Perşembe, 25 Mayıs 2017

Erdoğan’ın Başdanışmanı: ”Putin’e minnettarız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, ”Rusya Devlet Başkanı Putin’e minnettarız” ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yaptı. Çevik, Putin’in desteği olmadan TSK’nın, El Bab operasyonunu başarılı biçimde gerçekleştiremeyeceğini söyledi.

”Putin, Ankara için çok önemli bir şahsiyet”

Moskova’da düzenlenen Türkiye-Rusya İlişkileri: Gerilim Döneminden İşbirliğinin Güçlendirilmesine isimli konferansa katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Çevik, burada yaptığı konuşmada “Putin, Ankara için çok önemli bir şahsiyet, Türkiye’ye çok büyük bir destek veriyor. Suriye’de verdiği destek için ona minnettarız” dedi.

”Rusya’nın desteği olmadan El Bab’da başarılı bir operasyon gerçekleştiremezdik”

Danışman Çevik açıklamalarına, “Bana göre, Rusya’nın desteği olmadan El Bab’da başarılı bir operasyon gerçekleştiremezdik. Bu nedenle Putin ve Rus ordusuna gösterdikleri işbirliği için minnettarız. Bu operasyonu başarılı bir biçimde gerçekleştirdik çünkü Rus hava güçleri bizi destekledi” ifadelerini de ekledi.

”Rusya’yla aramızda ayrılık yaşanmaması için her şeyi yapıyoruz”

Çevik ayrıca “Türk ordusu Fırat’a doğru ilerliyor, Türkiye’nin operasyonu devam edecek. Rusya’yla aramızda ayrılık yaşanmaması için her şeyi yapıyoruz” dedi.

Küresel Analiz / Haber Merkezi 

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …