Cuma, 24 Mart 2017

Erdoğan’ın Başdanışmanı: ”Putin’e minnettarız”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı İlnur Çevik, ”Rusya Devlet Başkanı Putin’e minnettarız” ifadelerinin yer aldığı bir açıklama yaptı. Çevik, Putin’in desteği olmadan TSK’nın, El Bab operasyonunu başarılı biçimde gerçekleştiremeyeceğini söyledi.

”Putin, Ankara için çok önemli bir şahsiyet”

Moskova’da düzenlenen Türkiye-Rusya İlişkileri: Gerilim Döneminden İşbirliğinin Güçlendirilmesine isimli konferansa katılan Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Çevik, burada yaptığı konuşmada “Putin, Ankara için çok önemli bir şahsiyet, Türkiye’ye çok büyük bir destek veriyor. Suriye’de verdiği destek için ona minnettarız” dedi.

”Rusya’nın desteği olmadan El Bab’da başarılı bir operasyon gerçekleştiremezdik”

Danışman Çevik açıklamalarına, “Bana göre, Rusya’nın desteği olmadan El Bab’da başarılı bir operasyon gerçekleştiremezdik. Bu nedenle Putin ve Rus ordusuna gösterdikleri işbirliği için minnettarız. Bu operasyonu başarılı bir biçimde gerçekleştirdik çünkü Rus hava güçleri bizi destekledi” ifadelerini de ekledi.

”Rusya’yla aramızda ayrılık yaşanmaması için her şeyi yapıyoruz”

Çevik ayrıca “Türk ordusu Fırat’a doğru ilerliyor, Türkiye’nin operasyonu devam edecek. Rusya’yla aramızda ayrılık yaşanmaması için her şeyi yapıyoruz” dedi.

Küresel Analiz / Haber Merkezi 

BU HABERLER DE VAR!

İstanbul’da 5 kişi IŞİD iddiasıyla gözaltına alındı

Türkiye genelinde IŞİD iddiasıyla gözaltılar devam ediyor. Son bir hafta içerisinde toplam 8 kişinin IŞİD …

İsrail Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: ”İHH bir terör örgütü”

İsrail Dışişleri Bakanlığı’nın sözcüsü Emmanuel Nahshon bugün resmi Twitter hesabında birçok kişinin tepkisini çeken bir …