Cuma, 26 Mayıs 2017

Ebu Katade el Filistini’den “Cihad cemaatleriyle irca cemaatleri arasındaki fark”

Ebu Katade el Filistini’nin “Cihad cemaatleriyle irca cemaatleri arasındaki fark” konulu yazısını Küresel Analiz olarak sizlere sunuyoruz:

Fertlerinden barış taşıyıcıları olmalarını isteyen, sonra fertler kanaat getirmeden bu projenin neticelerine katlanan bir cemaat; ya da savaşmış olduğu hasmının kâfir olduğunu, projenin Allahu Teâlâ’nın Fetih suresinde buyurduğu gibi iki durumdan birisiyle (ya onlarla savaşırsınız ya da size teslim olurlar) sonlanacağını benimseyen bir cemaat, nihayetinde siyasi çözümlerin insafına kani olacak, sonra utanç görüşmeleri toplantılarına oturacak cemaattir. İşte yenilgi o vakit gelmiştir.

Cihad cemaatleriyle irca ve sulanmış cemaatler arasındaki fark budur. Akil kimse, tağutlara karşı riddet savaşı vermeyen cemaatlerin sonlarının ne olduğuna bir baksın; fertleri hapishanelerde tavuklar gibi kesilmekte, silah kullanmaktan geri dönüş, cihadın şiddet olarak adlandırılması, ya da çıkıp ticaret yolları arama… Cihad cemaatleri ise hala meydanlarda, bir merhaleden diğer merhaleye geçmekte, bir savaştan diğerine katılmaktalar. Onların kâfir ve mürtetlerle savaşlarında ödedikleri bedelin kat kat fazlasını irca ve sulanmış cemaatler sessizliklerinin bedeli olarak ödemişlerdir. Rabia ve Nahda bunun delilidir.

Mütercim: Muhammed Atta

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Nefret Eden Kerih Görsede Tevhid Önce ve Daimidir

        ”Nefret Eden Kerih Görsede Tevhid Önce ve Daimidir” Bazı insanlar sürekli …

Dr.İyad Kunaybi – Çocuk Yetiştirmek

Küçük oğullarınız ve kızlarınız büyümeye başladıkça onlar üzerinde hâkimiyet kurmanız zorlaşır. Sonra da yeni evler …