Pazar, 25 Haziran 2017

Çatışmaların bittiği Liva Aksa hakkında Tahrir Şam’dan yeni beyanat

Tahrir Şam yeni bir açıklama yaparak Liva Aksa’nın tamamen bittiğini açıkladı:

* * *

Hamd alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur. Salat ve selam Rasulullah’a, aline ve ashabına olsun. Bundan sonra;

7. senesine dayanan Suriye devrimi, despot rejimden kurtulmayla beraber özgürlük yoluna teşvik etmeye, güç ve kudret olarak daha kuvvetli, fikir ve düşünce olarak daha bilinçli, hamiyet ve fedakarlık olarak daha cömert davranmaya devam etmektedir. Tamamı, azimeti elden bırakmadan kararlı adımlarla arzulanan zaferi gerçekleştirmeyi hedeflemektedir.

Despot rejime karşı yapılan özgürlük savaşına “bela, şiddet ve sabrı gerektiren afetlerin” eşlik etmesi hayatın kurallarından olduğu gibi devrim ve cihadın kendi içinde “entrikaların ve tehdit ifade eden tehlikelerin” olması da aynı kurallar kapsamındadır. Söz konusu entrika ve tehlikeler, mazlumlara yardım etme erdeminden onları tekfir edip öldürmek, rejimin düşmesini ve topraklarımızın özgürleşmesini amaçlayan müzakere görüşmelerinde ve siyaset meydanlarında kahramanlıkların ve fedakârlıkların öne çıkartılması yerine en ucuz bir şekilde satılıp esir alandan özgürlük ve cellattan merhamet dilenmek gibi cihat ehlini doğru yolundan saptırma gayretindedir.

Halkımıza ve devrimimize karşı sorumluluklarımızdan yola çıkarak kurulduğundan itibaren Tahrir Şam Heyeti özgür Suriye halkına, ifrat ve tefrite düşmeden gücü yettiği oranda fedakârlıklarını koruyacağı ve devrimin amaçlarını gerçekleştireceği yönünde söz vermiştir. Bu bağlamda 13 Şubat 2017 tarihinde Tahrir Şam Heyeti, elinde hiçbir delil ve kanıt olmaksızın masum insanların kanlarını döken Harici Liva Aksa grubunu, Hama’nın kuzey kırsalında çıkartmıştır. Bütün Müslümanların intikamını almak ve mazlumlara destek olmak için şehitler vererek bu Harici grubu hezimete uğrattığı şiddetli çatışmaların ardından mıntıkalardan zelil bir şekilde çıkmalarına mecbur bırakmıştır. Ki bu mıntıkalar, Müslümanın can ve malının, mücahidin silah ve ribatının güvende olacağı Sünni cihat ehlinin denetiminde olsun.

Bu bağlamda Harici grup Liva Aksa ile çatışmalarımızın bittiğini duyuruyor, Harici cemaatlerle ilişkili güvenlik ağlarını araştırmaya devam ettiğimizi, bütün Müslümanların selametini korumak ve yolların güvenliğini sağlamak için daha fazla denetim noktaları oluşturacağımızı vurguluyoruz.

Hamd alemlerin Rabbi Allah’a mahsustur.

Mütercim: https://t.me/tahrershamtr

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …