Salı, 23 Mayıs 2017

Adana’da Suriyelilerin kaldığı çadır ateşe verildi!

Adana’da bir grup mahalleli ile Suriyeliler arasında kavga çıktı. Yaşanan olay sonucunda 5 kişi yaralandı ve olay sırasında Suriyeli ailenin kaldıkları çadırları ateşe verildi.

2 Suriyelinin durumu ağır

Adana’nın merkez Yüreğir İlçesi Bahçelievler Mahallesi’nde, bazı mahalle sakinleri ile çadırda kalan Suriyeler arasında tartışma çıktı. Henüz nedeni belirlenemeyen bir nedenle çıkan tartışma sonrasında Suriyeli ailenin kaldığı çadır ateşe verildiği ve 2 Suriyelinin de durumunun ağır olduğu bildirildi.

Silahlı yaralama

Tartışmanın kavgaya dönüşmesiyle, 2’si Suriyeli, 3 kişi silahla yaralandı. Çıkan olaylarda Suriyelilerin çadırları ateşe verilirken, araçların camları kırıldı. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekipleri sevk edildi. Polis, olayda kullanılan pompalı tüfeklere el koydu.

Durumları ağır

Olayda yaralanan Suriye uyruklu Cabir Abid (25), ve Ferhan Abid (32)’in Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çukurova Devlet Hastanesinde tedavi altına alındıkları ve durumlarının ağır olduğu öğrenilirken, Hüseyin Can D.(30) sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Polis ekiplerinin iki grubu ayırmasının ardından, belediye ait otobüslerle Suriyeli vatandaşlar oturdukları çadırlarından tahliye edildi.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …