Cumartesi, 24 Haziran 2017

Abdukhalil Abduzhabbarov ve ailesi, hapse atılacakları Kazakistan’a bugün gönderildi!

2017 yılının ilk saatleriyle beraber İstanbul Ortaköy’deki Reina gece kulubüne silahlı bir terör olayı yaşanmış, olayın ardından 39 kişi ölmüştü.

Saldırıdan sonra Türkiye’de yer alan Doğu Türkistan, Özbekistan ve Çeçenistan uyruklu ailelere önce mahalle baskısı altında ev kiralaması v.b işlemlerle baskı uygulanırken, şimdi de sınırdışı edilmekle karşı karşı karşıya kalıyorlar.

Balkanlardan, Kafkaslardan ve Orta Asya’dan yüzyıldır göç alan Türkiye, bu kez mağdur Müslümanların göç ettiği ülke konumundan çıkıp, mağdur Müslümanları teslim eden ülke konumuna geçti.

Özbek asıllı Kazakistan vatandaşı Abdulkhalil Abduzhabbarov, sınır dışı edilerek işkence ve idama gönderildi.  Abdulkhalil Abduzhabbarov kısa bir video yayınlayarak Türk halkından yardım istemişti:

Özbek asıllı Kazakistan vatandaşı Abdulkhalil Abduzhabbarov, eşi ve 10 çocuğu ile 110 gündür Atatürk Havalimanı’nda bir odada tutuluyor. Abdulkhalil Kazakistan’a bugün gönderildi. Komünist mantıkla yönetilen Kazakistan, rejime muhalif her siyasi ve dindar kişiyi hapse atıp işkenceden geçirmesiyle biliniyor. Abdukhalil’in eşinin ve kız çocuklarının da hapse atılması durumunda tecavüz tehlikesi bulunuyor.

Türkiye 2 gün önce Abdulkhalil Abduzhabbarov, eşi ve 10 çocuğu ile Dubai’ye gönderdi. Bu sabah da uçakla Kazakistan’a teslim edildi.

Abdulkhalil Abduzhabbarov’un teslim edilmesine saatler kala Mülteci Hakları Derneği’nin yayınladığı son ses kaydı:

Kazakistan’a idama gönderilen Abdukhalil Abduzhabbarov’un Türkiyeli Müslümanlara son mesajı:

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

CIA’e yakın siteden NATO’ya sert eleştiri: “Taliban’ın kazanmasının sebebi işte bu”

CIA’e yakınlığıyla bilinen bir haber-analiz sitesi, Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketi’nin ülkenin en önemli vilayet …