Çarşamba, 28 Haziran 2017

Türkistan İslam Cemaati’nin Suriye ketibesinin yapısal bağlılığı hakkında kısa açıklama

Suriye’de Heyet Tahrir Şam’a birçok muhacir ve ensar grubu katıldı. Sosyal medyada Türkistan İslam Cemaati’nin de katıldığı iddia edildi. Açıklamada Türkistan Cemaatinin Suriye ketibesinin cemaatin genel merkez yapılanmasının olduğu Afganistan ketibesine bağlı olduğu hatırlatıldı.

Türkistan İslam Cemaati üyesi ‘nin sosyal medyadaki konu hakkındaki paylaşımını sizlere sunuyoruz:

* * *

Kardeşlerim burada Cemaatimiz adına yapılan birleşme haberlerinde defalarca uyardık ve tekrar uyarıyoruz. Biraz sabır. Daha önce sosyal medyadan 4 defa Cemaatimizin diğer gruplar ile birleşeceği haberleri yapıldı. Oysa bunların gerçek bir dayanağı yoktu.

Cemaatimizin Suriyeli kardeşleri adına yapmış olduğu fedakarlıklar hiç kimsenin inkar edemeyeceği şekilde 5 yıldır ortadadır.

Cemaatimiz Suriyeli kardeşleri adına Şam sahasında gerçekleşecek her hayırlı gelişmenin destekçisi olmuştur ve olacaktır inşallah. Lakin, Türkistan İslam Cemaati Suriye ketibemiz adına gözardı edilen bazı noktalar var. Bugün cemaatimizin bir bütün olarak Afganistan’daki genel emirimiz Şeyh Abdulhak Turkistani’ye bir beyatı bulunmaktadır.

Bunun haricinde Cemaatimizin ismini aldığı bir hedefi vardır .

Şu an sosyal medyada yayınlanan Türkistan İslam Cemaati Suriye ketibemizin Heyet Tahriruş-Şam oluşumuna katıldığı yönünde uapılan haberlerler şu an için yanlıştır . Bu konuya dair resmi bir beyanat yayınlanmamıştır..

İlerleyen saatlerde veya ilerleyen günlerde Emirlerimizin vereceği karar sonucu Heyet Tahriruş-Şam ve Cemaatimiz adına bir gelime olursa, resmi telegram kanalımız @sowtil5 ‘den bunun duyurusu yapılacaktır.

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …