Pazartesi, 26 Haziran 2017

Taliban’dan Kabil’de parlamento üyesinin evine saldırı


Taliban geçtiğimiz günlerde Kabil’de parlamento üyelerinin evlerine düzenlenen ve en az 7 kişinin hayatını kaybettiği bir dizi saldırının sorumluluğunu üstlendi.

Taliban’ın resmi kaynaklarından gelen bilgilere göre Helmand bölgesi parlamenterlerinden biri olan Malim Mir Wali’nin evine önemli bir askeri toplantının yapıldığı sırada Taliban’a mensup suikast timleri tarafından saldırı düzenlendi.

Kabil hükümetine bağlı kaynaklarca yapılan açıklamada içerisinde Malim Mir Wali’nin ailesine mensup iki kişinin, bit kaç tane korumanın ve Uruzgan bölgesi parlamenterlerinden birinin oğlu olan Ubeydullah Barakzai’nin bulunduğu toplam 8 kişi haytını kaybetti.

Buna rağmen Taliban’ın yaptığı açıklamada aralarında parlamento şikayet komisyonu’nun başı olan Muhammad Hanif Haneefi, Helmand bölgesi adalet şefi Tayyip Atal’ın da olduğu toplam 20 kişinin saldırıda hayatını kaybettiğini duyurdu.

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hint Yarımadası El Kaidesi’nden Urduca yeni video

Hint Yarımadası El Kaidesi’nin (AQIS) Urduca hazırladığı yeni videoyu ilginize sunuyoruz. 2014 yılında Eymen ez …

Rusya Libya’ya müdahale için Mısır’a askeri yığınak yapmaya başladı

Habertürk’te yer alan habere göre Ukrayna ve Suriye’deki askeri müdahaleleriyle Avrupa enerji hatlarındaki etkisini artıran …