Cuma, 23 Haziran 2017

“ÖSO, IŞİD’e mühimmat satıyor; El Bab’daki 50 TSK askeri istifa dilekçesi verdi!”

Yeniçağ gazetesi ÖSO’nun içerisindeki bazı grupların El Bab bölgesinde IŞİD’e silah sattığını, 50 civarında askerin de istifa dilekçesi verdiğini ileri sürdü.

Yeniçağ gazetesinin Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, bugünkü köşe yazısında, 8 Ocak 2017 tarihinde, Ahtarin civarında bir grup Türkmen militanın, “Fırat Kalkanı” bileşeni olan bazı ÖSO’culardan IŞİD’e giden mühimmat ve patlayıcı yakaladığını ileri sürdü.

Takan’ın verdiği bilgiye göre, yakalanan mühimmat ve patlayıcılar 2 TIR içerisinde yer alıyordu.

Ahmet Takan‘ın gazetede yayımlanan (13 Ocak 2017) yazısından ilgili kısmı şöyle:

“TSK’nın Fırat Kalkanı operasyonunda ÖSO içindeki bazı yapılanmaların yaptığı kalleşlikleri, ihanetleri belgeledik. Çok şehit verdik Suriye topraklarında. Kahramanlarımızın El Bab kapısında operasyonları devam ediyor. Ancaak!.. Kalleşlikler de devam ediyor. Böyle giderse daha da acı bedeller ödememiz kaçınılmaz olacak. Şimdi yine belgeleri konuşturalım;

Tarih; 8 Ocak 2017.

Saat; 21 suları.

Yer; El Bab’ın 10 kilometre güneyindeki Akterin köyü.

Olay; ÖSO içindeki bazı hain yapılanmaların IŞİD’e mühimmat ve patlayıcı madde sevkiyatı yaptığı, sattığı üzerine duyum alan, bölgede Türkmenler için savaş veren bir grup Türkmen harekete geçiyor. 2 TIR’a operasyon düzenleniyor. TIR’lar yakalanıyor. Gizli bölmelerinde ve yakıt tanklarının içindeki askeri mühimmat ve patlayıcı maddelere el konuyor:

Operasyonu yapan Türkmen grup hemen emniyete alıyor. Bir grup da olay yerinden bölgede bulunan Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı paşaya gidiyor. Durumu anlatıp bilgileri veriyor. Aksakallı paşa, olayın perde arkasının araştırılması için talimat veriyor. Mühimmata da el konuyor.”

Takan ayrıca, “Fırat Kalkanı”nda görev alan askerlerin “moral bozukluğu” yaşadığını iddia ederek, askerlerin istifa dilekçesi vermeye başladığını söyledi.

Takan’ın yazısının ilgili kısmı şöyle:

Yine bu sütundan, Fırat Kalkanı operasyonunda görev yapan askerlerimizin moral bozukluğundan bahsetmiştik. Başta gıda ve barınma gibi çok önemli lojistik desteklerdeki yetersizlikleri fotoğraflı belgeleriyle aktarmıştık. Genelkurmay Başkanlığı’ndaki kaynaklardan edindiğim bilgilere göre; Ocak ayı başından bu yana, El Bab’da görev yapan subay, astsubay ve uzman personelden 50 civarında istifa dilekçesi geldi. Son çıkarılan KHK ile mecburi hizmet süresinin uzatılmasıyla istifaların önü alındı. Fakat, Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı’nın bu isimlerle teker teker ilgilendiği, konuşup duruma el koyduğunu duyunca çok sevindim. Bu istifaların önüne kararname ile değil de moral ve motivasyonla geçilmesi çok sevindirici bir haber ve de gelişme.

IŞİD’in eline esir düşen 2 askerin cenazelerinin nasıl Türkiye’ye getirildiğini de soran Yeniçağ yazarı, Genelkurmay’daki kaynakların kendisine, “6 IŞİD’li teröristin ölüsü ile takas edildi” dediğini aktardı.

 

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bolu Cezaevinde akıl almaz uygulama

28 Şubat sürecinin mağdur ettiği Müslüman tutsakların bir kısmına da ‘evsahipliği’ yapan Bolu F Tipi …