Çarşamba, 28 Haziran 2017

“IŞİD’li gencin adım adım hariciliğe doğru ilerlemesi” – Ebu Mahmud El-Filistini

IŞİD saflarında iken Muhaliflerin elindeki Mare’ye canlı bomba saldırısı yapan IŞİD’li genç hakkında Şeyh Ebu Mahmud El-Filistîni yazısını sizlere sunuyoruz. 6 ay önce Mare’de kendini Muhaliflerin içinde patlatan gencin adım adım hariciliğe ilerlemesi

* * *

Bu gence, IŞİD’e katılmamasını tavsiye ettim çünkü kaçınılmaz olarak Müslümanlar’ı öldürecekti ve bugün Mare çevresindeki Müslümanları öldürmek için kendisini patlattı. Bana, Ketibetul Hadra (Yeşil Tabur) komutanı Ömer el-Seyf ile IŞİD’e katılacağını ve Nusayriler ve PKK hariç Müslümanlarla savaşmayacağını söyledi. Ona muhakkak savaşacağını söyledim çünkü karmaşıklıklar onların yöntemidir. Benimle sürekli temas halindeydi ve kadının kocasının izni olmaksızın göç etmek olasılığını kabullenene kadar gördüğü yanlışları defalarca reddetmişti.

Bana IŞİD’in hilafetinin Peygamberi metod üzere olmadığını ve yetkililerin ve güvenlik personelinin otoriter kontrolünü kabul edeceğini, ayrıca Nusret Cephesi’ni tekfir meselesini reddedeceğini söylerdi. Fakat bir süre sonra onun dindarlığı günden güne hariciliğe dönüşüyordu. Nusret Cephesi’ni tekfir meselesinde de bahaneler uydurmaya başladı ve bunu paylaşmadığı salt yorumlayıcı bir yargı olarak nitelendirdi.

Daha sonra kadınların ailesinin ve kocasının izni olmaksızın ve mahremi olmadan izin alıp göç etme kararının geçerliliğini kabul etmeye başladı. En sonunda vahşi bir hariciye dönüştü. Böylece sevdiğim biri olmasına rağmen onunla olan tüm ilişkimi kestim.

Ve bugün burada Müslümanlar arasında kendisini patlatıyordu, harici anlayışı onu yalnızca Müslümanları öldürmeye itmiyor, aynı zamanda kendini bile havaya uçurtuyordu. Ancak oradaki şahit kardeşlerin söylediği gibi bütün övgüler yalnızca Allah için kendini feda eden müminlerin üzerinedir.

O ilim öğrenmeyi isteyen bir gençti. Ancak sapık Ömer el-Seyf ile ilişkisi onu IŞİD’e sürükledi. Onun harici intiharcısı olarak hayata veda etmesi beni gerçekten üzüyor. Geleceği parlak bir ilim talebesinden, kendisini Müslümanlar arasında patlatmak isteyen bir canlı bombaya… Fakat Allah müslümanları korudu ve o yalnızca kendisini öldürdü. Ne büyük bir kayıp…

Bu gençlerin hizip savaşlarında yakılması beni üzüyor.

Allah’ım, ümmet destekçisi bu gençleri, ümmeti öldüren canlı bombalara çeviren dev düşman Bağdadi’den intikamımızı al! Allah’ım sapkın suçlu Ömer el-Seyf’i yenilgiye uğrat! Yarab onun üzerinde kudretli gücünü göster. Allah’ım Ömer el-Seyf’i en dehşetli yolla öldür çünkü bu genci aldatan kişi odur.

Ömer el-Seyf şimdi de IŞİD tarafından uzaklaştırılmış ve onlarla ilişiğini kesmiş, Baas subaylarının hizmetkârı haline gelmiş.

Müslümanları öldürmek isteyen bu çocuğun ve bu şekilde aldatılanlar tarafından öldürülen her Müslümanın kanları bu kişinin sorumluluğundadır. Allah’ım Ömer el-Seyf’den intikamımızı al.

Abdurrahman’a Müslümanları öldüreceğini söyledik çünkü aşırılık kalbe nüfuz eder. Abdurrahman’a olan üzüntümü gizleyemedim, ama şimdi kendisini öldüren ve Müslümanları öldürmeye çalışan bir Harici olarak öldüğü için üzüntüm çok daha büyük. Onu kurtarmaya çalıştım ve ona deliller sundum. Şimdi Abdurrahman, ektiklerinizi biçeceksiniz. Şimdi Allah’ın hükmüyle başbaşasınız. Allah düşmanı Bağdadi ve haydut Adnani ve suçlu Ömer Al-Seyf; Abdul Rahman ve onun gibi aldatılanlara ne fayda sağladı? Nusayrilerin veya PKK’lıların arasında kendinizi patlatsaydınız size zarar verebilecekler miydi? Fakat haricilik Müslümanları öldürmede ısrar eder. Allah’ım Ömer el-Seyf’den intikamımızı al.

Ve tüm övgüler, alemlerin Rabbi olan Allahadır, salat ve selam beşeriyetin en üstünleri olan Peygamberlerin üzerinedir.

Şeyh Ebu Muhammed el-Filistini

Mütercim: Reyyan

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …