Cuma, 23 Haziran 2017

Hizbullah Lübnan bankalarında hırsızlık yapmak için çeteler kuruyor

Lübnanlı kaynaklar bankalarda artan hırsızlık olaylarına karşı yaşadıkları korkuyu aktarırken, bu faaliyetlerin kişisel bazda olmadıklarını, hırsızlık faaliyetlerinin arkasında daha organize yapıların bulunduğunu vurguladı.

Suudi Arabistan’da yayınlanan “Okaz” gazetesinin yaptığı haberde Lübnan devletinin bu organizasyonlardan haberinin olduğunu, ülkenin güney kenar mahallelerinde “al-Ketaib” adı altında Hizbullah milislerinin silahlı faaliyetlere finansal destek sağlamak için özel olarak bankalarda hırsızlık faaliyetleri yürütmek amacı ile örgütlendiğine değindi.

Abbas Zuayter adındaki milisin banka soygunu sırasında yakalanması ve Hizbullah ile olan ilişkisinin varlığının netleşmesi sonucunda ötgütün kendi üyelerine bu tip eylemler düzenlemeye yönelik eğitimler verdiği iddiaları da güçlendi.

Geçtiğimiz cuma güney mahallelerde bulunan bir lübnan bankası soyulmaya çalışılmış, çıkan çatışmada bir polis memuru öldürülmüştü. Soygunda yer alan Abbas Zuayter’in daha önce Suriye’de bulunmuş bir Hizbullah milisi olduğı ortaya çıkmıştı.

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …