Pazartesi, 26 Haziran 2017

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, Dünya Uygur Kurultayı’nın FETÖ’cü olduğunu bilmiyor mu?

Türkistan halkının sesi olan Doğu Türkistan Bülteni sitesi Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın, FETÖ destekli Dünya Uygur Kurultayı’nın başkan yardımcısı Seyit Tümtürk’e mektup yazmasını eleştiren bir analiz yayınladı. Olduğu gibi size sunuyoruz:

* * *

Anadolu Ajansına bir haber yayınlandı, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, İstanbul Ortaköy’deki terör saldırısının failine ilişkin yaptığı “Terörist muhtemelen bir Uygur” açıklamasını eleştiren Fetö’cü Silahlı Terör Örgütü Dünya Uygur Kongresi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk’e mektup göndermiş.

Mektubunda “Kardeşler arasında bazen yanlış anlaşılmalar olabilir” diye başlayarak ‘’Aslolanın diyalog kanallarını açık tutmak ve bu yanlış anlamaları minimuma indirmek olduğu’’ nu ifade ederek devam ediyor. Mektubun sonunda ise “Doğu Türkistan” denildiğinde “gönül telinin titrediği”ni ifade ederek mektubuna son veriyor.

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın mektubundan Fetö’cü Terör Örgütünü hala tanıyamadığı ortaya çıkıyor. Fetöcü Silahlı Terör Örgütü’nün Doğu Türkistan Kolu Dünya Uygur Kurultayı’nı Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’a delilleri ile sunuyoruz.

Sayın Vaysi Kaynak, kardeşim dediklerinizi tanımıyorsunuz ?  Kardeş kardeşi sırtından vurmaz. Türkiye Cumhuriyeti son birkaç yıl içinde büyük belalar ve maceralar atlattı. Bu belaların arasında Gezi parkı olayları vardı. Fetö, PKK , DHKP-C terör örgütleri destekli ‘Gezi Parkı’’ olayları Türkiye’yi yıkmaya AKP hükümetini devirmeye yönelik bir eylemdi.

Sayın Veysi Kaynak kardeşim diye hitap ettikleriniz, Amerika’dan kendi web sitelerinden Türkiye’de ki Uygur Türklerini Gezi Parkı Olaylarına davet edip FETÖ, PKK ve DHKP-C ile birlik ve dayanışmaya çağırdı bunlardan haberiniz varmı. Doğu Türkistan Sürgün Hükümeti bu çağrıyı aşikar yapıp delilleri ile açıkladı. Bizlerde yayınladık bu haberi, sitelerimizi kapattılar. Buyrun delillerini sizlere sunuyoruz, kardeşlerimiz dediklerimizi iyi tanımamız gerek.

http://www.doguturkistanbulteni.com/2016/08/29/rabia-kadir-ve-fettullah-gulen-uygur-turklerini-gezi-parkina-ayaklanmaya-davet-ettigi-ortaya-cikti/

Sayın Veysi Kaynak kardeşim dedikleriniz İstanbul Küçükçekmece’de güpe gündüz 6,9 ve 13 yaşında ki 3 Uygur kızımızı kaçırdığı şüphesivar üzerilerinde. Bütün delilleri ile paylaşmamıza TBMM’yi görevlerini yapmaya davet etmemize rağmen konunun üstüne sünger çekildiğini bilmeniz gerek. Delil videolar haberde mevcuttur.

http://www.doguturkistanbulteni.com/2016/10/29/kacirilan-kizlar-dunya-uygur-kurultayinin-elinde-kayseri-polis-lojmanlarinda-tutuluyor/

Sayın Veysi Kaynak Kardeşim diye hitap ettikleriniz, Kayseri’de ki Polis Lojmanlarını DAEŞ’in kalesi yaptı bunu  bilmenizi istedik. DAEŞ ve FETÖ ile alttan alta Türkiye’yi yıkma, zayıflatma faliyetlerindeler.

http://www.doguturkistanbulteni.com/2016/08/26/isid-cin-feto-ve-silahli-teror-orgutu-dunya-uygur-kurultayi-sessizce-uyum-icinde-calisir/

PKK ve Amerika Destekli FETÖ, DAEŞ ile Çalışmaz mı ? Haykırıyoruz ki, Fettullahçı Terör Örgütü Nasıl PKK ile çalışıyorsa, aynı özveriyi DAEŞ için de gösteriyor.

http://www.doguturkistanbulteni.com/2016/11/06/pkk-ve-amerika-destekli-feto-daes-ile-calismaz-mi/

Kardeşim diye hitab ettikleriniz Doğu Türkistan’ı tankları ve toplarıyla, asker ve polisleri ile işgal etmiş Çin’li lerle masaya oturup Doğu Türkistan’ı masa başında satmanın peşindeler.

http://www.doguturkistanbulteni.com/2016/08/31/rabia-kadir-hurriyet-gazetesi-roportajinda-uygur-turklerini-cin-ile-beraber-masaya-oturup-anlasmaya-davet-etti-carsaf-i-serifi-hicap-nikapi-inkar-etti/

Kardeşim diye hitab ettikleriniz Amerikan İstihbaratı ile çalışır. Amerika, FETÖ ve bunların Türkiye’ye olan tutumunu hepimiz biliyoruz. Kendi dilinden Rabia Kadir’in Amerikan İstihbaratı ile çalıştığının delil videosu ve tercüman onaylı tercümesi buyrun bu haberimizde mevcuttur. Lütfen okuyup bu insanları iyi tanıyın.

http://www.doguturkistanbulteni.com/2015/12/02/amerikan-ajani-rabia-kadir-itiraf-etti-10-yildir-amerikan-istihbarati-ile-calisiyoruz/

Başbakan Yardımcısı Kaynak: “Kardeşler arasında bazen yanlış anlaşılmalar olabilir” haber linki:

http://aa.com.tr/tr/politika/basbakan-yardimcisi-kaynak-kardesler-arasinda-bazen-yanlis-anlasilmalar-olabilir/725104

Kaçırılan kızların annesi, Son Videoda Seyit Abdulkadir Tümtürk ve Seyit Tümtürk’ün isimlerini veriyor.

Doğu Türkistan Bülteni

BU HABERLER DE VAR!

CIA, Gülen’in gizlice Türkiye’ye gönderilmesini mi konuştu?

Eski CIA Direktörü James Woolsey, ABD Başkanı Donald Trump’ın istifasını istediği eski Ulusal Güvenlik Danışmanı …

Kuşadası’nda göçmenleri taşıyan bot battı: 11 ölü

Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışanları taşıyan lastik botun batması …