Perşembe, 29 Haziran 2017

ABD’nin ek asker göndermesine Taliban’dan cevap: “Kuklalar yerine sahiplerini öldüreceğiz”

Afganistan İslam Emirliği (Taliban), ABD’nin Helmand’a 300 özel kuvvetler askerini yerleştireceğini açıklamasına cevap verdi. “Olacak olan şudur ki Amerikan askerleri korunaklı kışlalarında oturmak yerine savaşa girecekler ve biz onların kuklalarını değilde bizzat onları öldüreceğiz” diyen Taliban sözcüsünün açıklamasını tam metin olarak sizlere sunuyoruz:

* * *

“Geçtiğimiz gün ABD askeri sorumlusu Taliban’ın bahar operasyonlarına karşı kukla hükümete yardım etmek üzere fazladan 300 bölüğün Helmand bölgesine yerleştirileceğini duyurdu. Bu duyuru ABD’nin Lashkar Gah bölgesine yerleştirdiği 100 Amerikan SOF bölüğünün ağır kayıplar vererek Bastion kampına geri çekilmesi sonrasında geldi. Aynı zamanda Amerikan askeri yönetim stratejik bir nokta olan Helmand bölgesindeki Garmsir’de bulunan Dwyer kampında da yüzlerce bölüğü aktif olarak konuşlandırmış bulunmakta. Bununla beraber yüzlerce yabancı işgalci Helmand bölgesindeki Bastion kampında konaklamakta.

ABD’nin Helmand bölgesine daha fazla bölük yerleştireceği haberi sadece ABD uşağı yenik düşmüş Kabil hükümetinin bölgeyi bahara kadar elinde tutacağına dair olan ümitlerini yeşertti. Lakin İslam Emirliği’nin cesur mücahidleri binlerce Amerikan ve diğer yabancı işgalcilerin sahaya girmesine rağmen ilerleyişini sürdürmüştür, gelecek bir kaç yüz tabur hazin sonlarını engellemeyecektir. Olacak olan şudur ki Amerikan askerleri korunaklı kışlalarında oturmak yerine savaşa girecekler ve biz onların kuklalarını değilde bizzat onları öldüreceğiz! Bu, Obama’nın daha önceki hamleleri gibi hiçbir sonuç vermeyecek ve Amerika’nın yenilgisinin önünde durmaktan aciz olan son hamlesidir.”

Mütercim: Musab Demirci

Küresel Analiz / Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Hint Yarımadası El Kaidesi’nden Urduca yeni video

Hint Yarımadası El Kaidesi’nin (AQIS) Urduca hazırladığı yeni videoyu ilginize sunuyoruz. 2014 yılında Eymen ez …

Rusya Libya’ya müdahale için Mısır’a askeri yığınak yapmaya başladı

Habertürk’te yer alan habere göre Ukrayna ve Suriye’deki askeri müdahaleleriyle Avrupa enerji hatlarındaki etkisini artıran …