Pazartesi, 26 Haziran 2017

Son Dakika – Lazkiye’de Noel kutlamaya giden Rus uçağı düştü: 91 ölü

 

Rusya’da Noel kutlamaları için Suriye’nin Lazkiye kentine gittiği belirtilen ve 91 kişiyi taşıyan askeri uçak düştü. Uçağın enkazı Soçi sahilinine yakın bir alanda bulundu.

Rusya’nın Karadeniz kıyısında bulunan Soçi kentinden Suriye’nin Lazkiye şehrine giden bir askeri uçak kalkıştan 20 dakika sonra radardan kayboldu. Uçağın Karadeniz’e düştüğü açıklandı. Rus basını ise uçağın Krasnodar yakınlarında bir dağlık bölgeye çakıldığını yazdı.

Kurtulan yok

Uçağın enkazı Soçi sahilinine yaklaşık bir kilometre uzaklıktaki alanda bulundu. Rus basınına konuşan yetkililer, mürettebat ya da yolculardan kurtulan kimse olmasının mümkün olmadığını ifade etti.

TU-154 tipi uçağın Rusya havasahasındayken radardan kaybolduğu ve içerisinde sekizi mürettebat, 83 yolcu toplamda 91 kişinin olduğu belirtildi.

Uçak, askeri yetkililer ve Kızıl Ordu Korosu’nu taşıyordu

Uçağın Rusya Savunma Bakanlığı’na ait olduğu ifade edildi. Rus basınına göre uçakta gazeteciler, askeri yetkililer ve Kızıl Ordu Korosu’ndan müzisyenler vardı

Üç jet motorlu Tupolev 154 uçağı 1960’ların ortasında tasarlandı. Uçağın en önemli özelliği ise Tu-154’ler 1968 yılından beri 39 kere düştü.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Lübnanlı sunucudan Nasrallah’a dava

Lübnanlı program sunucusu “savaş suçu işlediği ve birçok Arap ülkesinde mezhepsel fitneye sebep” olduğu gerekçesiyle …

Afganistan’da Taliban’dan karakola operasyon

Afganistan’ın batısındaki Farah vilayetinde Taliban mensuplarının bir karakola gerçekleştirdikleri operasyonda Kabil hükümetine bağlı 8 polis …