Pazartesi, 26 Haziran 2017

Şam’ın Fethi Cephesi: “Allah’ın yardımı pek yakındır!” (Türkçe Altyazılı)

Geçtiğimiz haftalarda Şam’ın Fethi Cephesi Suriye’de yaşanan zorlu şartlardan dolayı halkın yılmaması için “Allah’ın yardımı pek yakındır” adlı bir video yayınlamıştı. Küresel Analiz olarak insanların sabrını artıran bu videoyu sizler için tekrar yayınlıyoruz.

MUHAKKAK Ki ALLAH’IN YARDIMI PEK YAKINDIR!

“Mücahidin başının üstündeki kılıç şakırtıları ona fitne olarak yeterlidir.” (hadis-i şerif)

Bu söz en hayırlı kişiden rivayet edilmiş önemli bir sözdür. Öyle ki Nebi (s.a.v) bu sözüyle mücahidlerin karşılaştığı fitnelerin çok büyük olacağını ifade etmiştir. Gerçek şu ki mücahidlere karşı toplantılar ve koalisyonlar çoğaldı. Rusya mücahitleri kendi halkından ayırmak için beşer (insan), ağaç ve taşları bombalama görevini üstlendi… Ve koalisyon güçleri en hayırlı mücahidleri ve onların komutanlarının bu izzetli halka diz çöktürebilmek için hedef aldı… Müminler üzerinde ne zamanki bela ve musibetler çoğalınca ALLAH’ın yardımı mümin kullarının üzerine iner. Müminler ve Resulullah’ın (sav) yardımı nerede kaldı diye sorunca deki: “Muhakkak ki Allah’ın yardımı pek YAKINDIR.”

Bakın kardeşlerim, bizim bugün Şam topraklarında uğradığımız bela ve musibetler Allah’ın yardımının pek yakın olduğunu gösterir. Çünkü o bize İslam’ın tekrardan hâkim olacağını müjdelemiştir. Evet uğradığımız musibetler çok büyüktür. Ve İslam’a karşı birleşmeler çoğalmaktadır. Ve Şam ehlinin lisan-i hali şöyledir. Bizler bu kadar az sayı ve imkânsızlıklarla nasıl bu haçlı seferlerine karşı direneceğiz. Bizler savaşın başında pompalı tüfeklerle savaşıyorduk. Kalaşnikov’u olanların durumu çok iyi sayılıyordu. Şimdi ise Allah’ın fazlı ile bizler stratejilere, tanklara ve envaı çeşit silahlara sahibiz. En önemlisi şimdi bizde uzun savaş sürecinde askeri strateji konusunda profesyonelleşen komutanlara sahibiz. Bizler akidemiz, çeşitli envaı silahlarımız ve eğitimli kardeşlerimizle bu savaşı Allah’ın izni ile kazanma gücümüz vardır. Ben Allah’ın yardımının yakın olduğuna inanıyorum. İslam ile küfür arasındaki savaş tarih boyunca durmamıştır. Ve kıyamete kadar devam edecektir. Müminler için iki güzellikten birine ulaşıncaya kadar yılmak veya teslim olmak yoktur. Bilakis ZAFER ya da ŞEHADET’e ulaşıncaya kadar sabreder, hazırlık yapar ve cihada devam eder.

-Şam’ın Fethi Cephesi-

Hazırlayan: Twitter @EbuKasvaraa

Ümmet-i İslam

 

BU HABERLER DE VAR!

PYD lideri Salih Müslim, PKK medyasına Afrin, Menbic, İdlib ve Rakka hakkında röportaj verdi

PKK terör örgütünün iki haber ajansından biri olan ve Türkiye’den sitesine girişi yasak olan Fırat …

Azez’de bombalı araç saldırısı: 3 ölü, 10 yaralı (Foto Galeri)

Suriye’nin Azez ilçesinde bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda 3 kişinin hayatını kaybettiği, 10 …