Pazartesi, 26 Haziran 2017

Şam’ın Fethi Cephesi Şeri’lerinden Sami Ureydi: “Suriye’deki ateşkesin hakikati”

Şam’ın Fethi Cephesi Şeri’lerinden Sami Ureydi’nin “ateşkesin hakikati” başlıklı kısa açıklamasının çevirisini Küresel Analiz olarak sizlere sunuyoruz:

Ateşkesin Hakikati

Olayları, durumları sorumluluktan kaçarak, kendi isminin dışında isimlendirip şeriattaki haramları helal saymak İsrailoğulları’nın ve onların yolu üzere gidenlerin yoludur. Nebi (sav) bu hususta bazılarının bu ümmette içkiyi başka isimle isimlendirip helal sayanların çıkacağını haber verdi. Bu mesele sadece bununla sınırlı değil. Bazı topluluklar demokrasi şirkini kendi isminin dışında isimlendirip helal saydılar. Bazı topluluklar Filistin’i Yahudi’ye satmayı “barış, anlaşma” diye isimlendirdiler. İşte bugün de Şam’ı tağutlara teslim etmeyi yalan bir şekilde ateşkes diye isimlendiriyorlar. Onların bu fiilleri, daha önce Yahudi’ye Filistin’i satmada ateşkesin tutmadığı gibi yine tutmayacak. Ateşkes; kuralları, şartları, hikmetleri olan şeri bir hükümdür. İşte bugün onlar bu fiilleri ile tıpkı demokrasi şirkini şura diye isimlendiren seleflerine (nasıl da) benziyorlar.

Sami Ureydi

Mütercim: Salim Yahya

Küresel Analiz / Özel Haber

 

BU HABERLER DE VAR!

Hama’da Esed askerlerinin toplanma alanının TOW ile vurulma anı (Video)

Esed rejiminin Hama’da kayıpları devam ediyor. Muhalif grupların 3 farklı operasyon odası kurarak saldırdıkları Esed …

Bugün yapılması planlanan Humus (Vaer) tahliyeleri ertelendi

Suriye’nin Humus kentinde bugün yapılması planlanan tahliye işlemlerinin pazartesi gününe ertelendiği bildirildi. 20 bin sivil …