Cuma, 23 Haziran 2017

Putin: ”Hava savunma sistemlerini delebilecek füzeler istiyorum!”

Rusya Devlet Başkanı Putin, Rus Savunma Bakanlığı’ndan mevcut ve geliştirilen tüm hava savunma sistemlerini delebilecek füzeler geliştirilmesini istedi.

”Tüm hava savunma sistemlerini delebilecek füzelerle güçlendirmemiz gerekiyor!”

Moskova’da Rusya Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen yıl sonu değerlendirme toplantısına katılan Rusya Devlet Başkanı Putin yaptığı konuşmada, Rusya sınırına yakın bölgeler başta olmak üzere dünyada askeri-politik güç dengesindeki değişimlerin iyi analiz edilmesi ve gerekli planlamaların zamanında yapılması gerektiğini söyledi.
Putin, “Stratejik nükleer güçlerin potansiyelini, mevcut ve geliştirilen tüm hava savunma sistemlerini delebilecek füzelerle güçlendirmemiz gerekiyor. Diğer güçlerimizi de Rusya’ya yönelik her tür askeri tehdidi etkisiz hale getirebilecek seviyeye çıkartmalıyız.” ifadesini kullandı.

”Suriye’de kullandıklarımız kendini ispat etti!”

Rusya’nın Suriye’de özellikle sivil katliamlarında kullanığı ağır silahlara da değinen Putin, bu silahların “kendilerini ispat ettiğine” işaret etti.

”Rusya potansiyel tüm tehditlerden daha güçlü!”

Putin, “Bugün sahip olduğumuz askeri güç, coğrafi, tarihi ve toplumsal faktörler göz önüne alındığında Rusya’nın potansiyel tüm tehditlerden daha güçlü olduğunu net bir şekilde söyleyebiliriz.” diye konuştu.

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Lübnanlı sunucudan Nasrallah’a dava

Lübnanlı program sunucusu “savaş suçu işlediği ve birçok Arap ülkesinde mezhepsel fitneye sebep” olduğu gerekçesiyle …

Afganistan’da Taliban’dan karakola operasyon

Afganistan’ın batısındaki Farah vilayetinde Taliban mensuplarının bir karakola gerçekleştirdikleri operasyonda Kabil hükümetine bağlı 8 polis …