Perşembe, 19 Ocak 2017

Dağıstan’da 2 yerel Müslüman ‘Ölüm Mangaları’ tarafından katledildi

Dağıstan’ın Karabudahkent İlçesi’nde 2 yerel sakin, “Ölüm Mangaları” tarafından katledildi. Cinayet sonrası katiller, her zamanki versiyonlarını ileri sürerek “evrak kontrolü için durdurmak istedikleri bir araçtan ateş açılması sonucu çıkan çatışmada 2 saldırganın öldürüldüğünü” iddia ettiler.

Olay, önceki gece Manas Köyü yakınlarında meydana geldi. Bölgedeki kaynaklar,araca pusu atıldığını ve muhtemelen bir ihbar sonucu yerel sakinlerin infaz edildiklerini bildirdi.

Bilindiği gibi Rusya Federal Güvenlik Servisi’ne (FSB) bağlı “Ölüm Mangaları”, yıllardır Dağıstan’da Rusya’nın listesinde yer alan yerel Müslümanlara yönelik bu tarz infazlar gerçekleştiriyor.Katledilen sakinler, daha sonra “savaşçı”  diye lanse ediliyor.

Vilayet Dağıstan

BU HABERLER DE VAR!

Dağıstanlı mürtedler artık ana okullarına musallat oldu!

  Dağıstan’daki kaynakların bildirdiğine göre;başkent Şamilkale(Mahaçkale)’nin Vengerskih Caddesi’nde bulunan bir anaokulu, “Aşırıcılıkla Mücadele Departmanı”çetesine bağlı …

Çeçenistan’da Çatışma ve Toplu Tutuklamalar! (+18 Foto Galeri)

Çeçenistan’ın doğusunda yer alan Kurçaloy İlçesi’nin merkezinde çatışma meydana geldiği bildirildi.Yerel kaynaklar, bölgede oldukça şiddetli …