Perşembe, 29 Haziran 2017

Dağıstan’da 2 Mücahid şehid oldu

Vilayet Dağıstan’ın resmi haber sitesinin bildirdiğine göre Kafkasya Emirliği – Dağıstan Vilayeti’nin Şamilskiy İlçesi’ne bağlı Teletl Köyü’nde 2 Mücahid şehid (inşaallah) düştü.

Edinilen bilgilere göre; Rus askerleri “Arama-tarama” faaliyeti esnasında Teletl Köyü yakınlarında bir barınak keşfetti. ”Teslim ol” çağrısına ateş ile karşılık veren Mücahidler burada şehid edildi.

Şehid olan Mücahidlerin kimlikleri; Şamilski Sektörü Emiri İbragim Amirov ve Hamzatapandi Magomedov olarak açıklandı. İşgalciler ayrıca, çatışma mahallinde çok sayıda silah ve el yapımı patlayıcı bulduklarını iddia ettiler.

İşte bu ümmetin yiğit evlatları, Allah (Subhanehu ve Teâlâ)’ın sözünü yüceltmek uğruna nefislerini feda ettiler.

“Mü’minler içinde Allah’a verdikleri sözde duran nice erler var. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de (şehitliği) beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde (sözlerini) değiştirmemişlerdir.“(Ahzab,23)

Aziz ve Celil olan Allah’tan, kardeşlerimizin şehâdetlerini kabul etmesini ve onları Firdevs’inde ağırlamasını dileriz!

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Kadirov, Çeçenistan’ı haçlar ve kiliselerle donatıyor

Rus işgali altındaki Çeçenya’da yeni bir Ortodoks kilisesinin daha temeli atıldı.Bu seferki kilise,ülkenin kuzeyindeki Naurski …

Çeçen Komutan Aslan Mashadov ve şehadeti – 8 Mart 2005

Unutma, büyük savaşlar büyük kahramanlar ister!.. Ailesi, 1951 yılında Stalin tarafından Kazakistan’a sürgün edilen Aslan …