Cuma, 23 Haziran 2017

Sovyetlerin Afganistan işgalinin yıldönümünde Taliban’dan anlamlı mesaj

Afganistan İslam Emirliği’nin, Sovyet İşgalinin 37. Yıldönümüne İlişkin Açıklaması:

37 yıl önce bugün, Hicri Güneş takvimine göre 6 *Caddi 1358 tarihinde Sovyetler Birliği, sevgili vatanımıza, Afganistan’a bir askeri işgal başlattı.

Fakir ve savunmasız halkımıza karşı uluslararası Komünizm putunun askeri işgali, halkımızı dehşetli bir yol ayrımına getirdi. Kendi zayıf hallerine ve düşmanın gücüne bakarak eğer Komünist küfür karşısında teslim olmayı seçselerdi; Komünizm tarafından harap edilen diğer Müslüman milletler gibi gelecek nesillerin mutlak dalalete kaybedilmesi ve dinsizleşmesi tehlikesinin yanı sıra inançlarının, dini değerlerinin ve Afgan kültürünün yok olması tehlikesiyle de yüz yüze kalacaklardı.

Ve güçlü bir düşmana karşı boş ellerle direnmeyi seçmeleri halinde ise çok sayıda ölü ve yaralı, zorluklar, göç ve kayıplarla yüzleşeceklerdi. İmanlı milletimiz, dinini ve inancını müdafaa etmek için “süper güç” Sovyetlere karşı silahlı Cihada başladı. Ve 14 senelik Cihadın bereketi ve uçsuz bucaksız fedakârlıklarla Komünist Ateizmi mağlup etti. Bu ölümcül vebaya karşı kendi milletlerine ve dünyaya kalkan oldu.

Bugün bazı sapmış ve yüzeysel kişiler Sovyetlere karşı Afgan Cihadının beyhude ve zararlı bir savaş olduğunu düşünüyor. Fakat bu kişiler, Afgan milleti bu kapsamlı Komünist işgaline teslim olmuş ve onların ateist ideoloji ve inançlarını benimsemiş olsaydı, günümüzde ne koşulda olacaklarını anlayabilmiş değiller. Eğer bu olsaydı Afgan milleti İslam’ın sahih iman ve amellerini anlayamayacaktı ve Komünizm tarafından harap edilen diğer Müslüman milletler gibi tarihini kaybedecek; İslam’ın ideolojik, siyasi, eğitimsel, kültürel, iktisadi ve hayatla ilgili diğer tüm yönlerinden sapacaktı.

Allah’a hamdolsun ki milletimiz dünyevi zorlukları, acıları ve fedakârlıkları seçerek kendilerini ve gelecek nesilleri ebedi tahribattan muhafaza etti.

6 Caddi tarihindeki Sovyet işgalinin yıldönümünde -korkunç ve zalimane Sovyet işgalcileri kınadığımız gibi- Amerikan işgalcilere ve müttefiklerine de Sovyetlerin akıbetine dikkat etmelerini ve düşünmelerini hatırlatıyoruz. Sovyetlerin, bütün güç ve servetiyle bu milletin önünde diz çöktüğü gibi, Amerikalılar da onların ayak izlerini takip edecek.

Güçlerini test etmeye devam etmek ve işgali uzatmak yerine, zalim işgalinizi nasıl çabucak bitireceğiniz hakkında düşünün. Afgan milletini bırakın ki, barış ve güven içerisinde bir hayat yaşasın ve böylece otuz yıldır süren savaşın sebep olduğu yaraları sarabilsin.

Afganistan İslam Emirliği

26/03/1438 Hicri Ay Takvimi

06/10/1395 Hicri Güneş Takvimi

26/12/2016 Miladi

Küresel Analiz / Haber Merkezi

BU HABERLER DE VAR!

Hint Yarımadası El Kaidesi’nden Urduca yeni video

Hint Yarımadası El Kaidesi’nin (AQIS) Urduca hazırladığı yeni videoyu ilginize sunuyoruz. 2014 yılında Eymen ez …

Rusya Libya’ya müdahale için Mısır’a askeri yığınak yapmaya başladı

Habertürk’te yer alan habere göre Ukrayna ve Suriye’deki askeri müdahaleleriyle Avrupa enerji hatlarındaki etkisini artıran …